Moi olen siis alaikäinen vielä (ei siitä sen enempää). Veljeni alkoi kiusoittelemaan että"hei katoha sullahan on viikset" tarkoittaen sitä että itsellään on kauheat pensselit nenänsä alla.
Lopulta aloin katsomaan että onko mulla muka oikeesti jokku viikset. Huomasin että oli vähän haituvia nenän alla. Tietenkin epätoivoisesti ajoin ne pois ja nyt ne ovat entistä tummemmat.
Ne huomaa vain läheltä ja päivän valossa.
Itseäni ne häiritsevät ja haluaisin ne pois.
Mikä on keino jota voi tehdä kotona niin että karvat eivät kasva samantien takaisin?
Miten viikset saa pois?
5
290
Vastaukset
- Palle1
Kasvavat aina takaisin. Mitä vanhemmaksi tulet, stiä nopeammin. Osta höylä. :)
- :)!
ok::)
- Kosmemari
Eei, älä osta höylää, se saa karvan vahvemmaksi. Kannattaa ostaa kylmävahaa ja niillä ottaa ne juurineen tai käydä kosmetologilla sokeroimassa ne pois. Teen työkseni karvanpoistamista, joten tiedän ;)
- Kumpi?
Kosmemari kirjoitti:
Eei, älä osta höylää, se saa karvan vahvemmaksi. Kannattaa ostaa kylmävahaa ja niillä ottaa ne juurineen tai käydä kosmetologilla sokeroimassa ne pois. Teen työkseni karvanpoistamista, joten tiedän ;)
En löytänyt mistään mainintaa kumpaa sukupuolta aloittaja on. Jos on poika niin viiksien vahvistuminen ei ole ongelma ja höylän ostamisneuvo oli paikallaan.
- Keskustelun tekijä
Kumpi? kirjoitti:
En löytänyt mistään mainintaa kumpaa sukupuolta aloittaja on. Jos on poika niin viiksien vahvistuminen ei ole ongelma ja höylän ostamisneuvo oli paikallaan.
Tyttö olen ihan:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1413739Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.593408Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦413057Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1522929En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152433- 372244
Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2292194- 1271971
- 331947
- 351924