Miten viikset saa pois?

Leikkasin vain kerra

Moi olen siis alaikäinen vielä (ei siitä sen enempää). Veljeni alkoi kiusoittelemaan että"hei katoha sullahan on viikset" tarkoittaen sitä että itsellään on kauheat pensselit nenänsä alla.

Lopulta aloin katsomaan että onko mulla muka oikeesti jokku viikset. Huomasin että oli vähän haituvia nenän alla. Tietenkin epätoivoisesti ajoin ne pois ja nyt ne ovat entistä tummemmat.
Ne huomaa vain läheltä ja päivän valossa.
Itseäni ne häiritsevät ja haluaisin ne pois.
Mikä on keino jota voi tehdä kotona niin että karvat eivät kasva samantien takaisin?

5

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Palle1

      Kasvavat aina takaisin. Mitä vanhemmaksi tulet, stiä nopeammin. Osta höylä. :)

    • :)!

      ok::)

      • Kosmemari

        Eei, älä osta höylää, se saa karvan vahvemmaksi. Kannattaa ostaa kylmävahaa ja niillä ottaa ne juurineen tai käydä kosmetologilla sokeroimassa ne pois. Teen työkseni karvanpoistamista, joten tiedän ;)


      • Kumpi?
        Kosmemari kirjoitti:

        Eei, älä osta höylää, se saa karvan vahvemmaksi. Kannattaa ostaa kylmävahaa ja niillä ottaa ne juurineen tai käydä kosmetologilla sokeroimassa ne pois. Teen työkseni karvanpoistamista, joten tiedän ;)

        En löytänyt mistään mainintaa kumpaa sukupuolta aloittaja on. Jos on poika niin viiksien vahvistuminen ei ole ongelma ja höylän ostamisneuvo oli paikallaan.


      • Keskustelun tekijä
        Kumpi? kirjoitti:

        En löytänyt mistään mainintaa kumpaa sukupuolta aloittaja on. Jos on poika niin viiksien vahvistuminen ei ole ongelma ja höylän ostamisneuvo oli paikallaan.

        Tyttö olen ihan:D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      91
      1487
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1033
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      384
      877
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      156
      859
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe