Molin Nalle.

4

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nalle minäkin.

      Hyvä keskustelunaihe. Liian moni verhoutuu anonyymiyden taakse eikä mieti, miten suuri vaikutus hänen sanomisillaan voi toiseen ihmiseen olla.

      Ei kaikkien kanssa tarvitse samaa mieltä olla ja kinastellakin voi, mutta sen voi tehdä asiallisesti menemättä henkilökohtaisuuksiin.

    • Kritisoin kysymystä:

      .

      "Kritisoin kysymystä, en ole missään w*tun veispuukissa"

      har!11

      .

      • En mäkään niin tykänny ku kysymykset oli aseteltu enemmän tuosta feminiinisestä näkökulmasta.


    • Aivan, olisi parempi kommentoida positiivisesti tai sitten hillitä itsensä ja olla kommentoimatta lainkaan. Avoimuus ja omalla naamallaan esiintyminen olisi tietysti ideaalitilanne, mutta kaukana arkirealismista.

      Joku aina sanoo, että ihmisen pitäisi esiintyä reilusti omana itsenään eikä vetää mitään roolia. Mutta harva käyttäytyy samoin puolisonsa, pomonsa, työntekijöidensä, kavereidensa tai ventovieraiden seurassa. Enkä minä edes haluaisi eri roolieni sekoittuvan keskenään, kuten tapahtuisi avoimessa internetissä. Lopputulos kun olisi, että varoisi loukkaamasta ketään ja vain hymistelisi kaikille.

      Toisekseen olen työelämässäkin huomannut sähköpostikommunikoinnin huonot puolet. Kun ei näe ihmisen eleitä, tulee helposti väärinkäsityksiä, vaikka miten yrittäisi esittää asiansa selkeästi. Siksipä mahdollisuuksien mukaan suosin puhelinta tai henkilökohtaista tapaamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3471
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      21
      2392
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1868
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1592
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1427
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe