Olin taas kaupungilla ja näin aivan liikaa lihavia naisia? Siis mikä teitä vaivaa? Olisi ihan hauska tietää että miten te onnistutte saamaan itsenne noin lihaviksi että reidet ja perse on niin paksut ja leveät että kävelykin tuottaa jo vaikeuksia? Lyllerrätte hitaasti eteenpäin pää pystyssä? Ettekö te vihdoin ala käsittää että näytätte aivan hirveiltä!!
Mitä ihmettä te naisette syötte???
Mitä te siis syötte?
391022
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Suomalainen nainen ei voi vastustaa herkkuja. Suklaa, pullat, sipsit, kermapastat, karkit, leivokset. Töissä esitetään, että eletään pelkällä salaatilla, mutta kyllähän sen näkee, että raejuuston ja vihersalaatin lisäksi kuluu paljon muutakin. Suomalainen nainen on maailmanmestari itsensä pettämisessä. Laatikosta löytyy aina sulkaata tai jotain muuta pientä kivaa, jolla voi hemmotella itseään. Koska elämä on rankkaa, niin onhan ihmisellä nyt oikeus hemmotella itseään. Niiih!
No ei minun työpaikallani edes esitetä terveellistä, vaan vedetään suklaakakkuja ja kaiken maailman munkkeja yms. Naisilla nyt tuntuu lähes kaikilla olevan joku itsensä hemmottelun tarve.
Se on sitä tasa-arvoa: kun suomi-mies on satakiloinen rankkitynnyri niin hän tarvitsee rinnalleen samanmallisen ilmestyksen. Yhtään sirompi nainenhan musertuisi suomalaisen miehen elopainon alla :D
Juuri näin. Miksi turhaan olisi kaikki naiset hoikkia, kun miehistä paljon suurempi osa ei viitsi huolehtia itsestään, liikkua ja katsoa mitä syövät.
Miksi siis te miehet päästätte itsenne jo nuorina niin huonoon kuntoon? Luuletteko että naiset ei välitä miltä miehet näyttävät? Luuletteko että jokaiselle plösöveikolle pitäisi löytyä hoikka nainen? Nytkin jo lihavia miehiä on enemmän kuin naisia, katsokaa sitä oman sukupuolenne edustusta ja paasatkaa mieluummin heille, siellä se ongelma todella muhii.
Väitätkö ihan tosissaan, että joku lihottaa itsensä sen vuoksi, kun vastakkaisen sukupuolen edustajat ovat lihavia? Voiko niin tyhmää íhmistä ollakaan.
Ei se niin väitä, mutta se on uskomatonta, että oli kyse mistä tahansa niin syntipukiksi vedetään pelkästään nainen tai pelkästään naissukupuoli.
Eikö miehiä moitita koskaan? Eikö miessukupuolta tehdä syntipukiksi? Ihan olen ollut huomaavinani sellaistakin :)
Olin taas kaupungilla ja näin aivan liikaa lihavia naisia? Siis mikä teitä vaivaa? Olisi ihan hauska tietää että miten te onnistutte saamaan itsenne noin lihaviksi että reidet ja perse on niin paksut ja leveät että kävelykin tuottaa jo vaikeuksia? Lyllerrätte hitaasti eteenpäin pää pystyssä? Ettekö te vihdoin ala käsittää että näytätte aivan hirveiltä!!
Saanut naarattua sen elättäjän sitten voikin levitä kuin sulava voi:)
Pienet on sun ongelmas, kun toisten syömisestä ja painosta stressiä revit. Eikö ole parempaa tekemistä vai mistä se johtuu, ett sun pitää kytätä ihmisiä kaupungilla liikkuessa. Mä en kyttää miltä kukanenkin näyttää, on tähdellisempää mietittävää. Jokainen itse painonsa kantaa, ole onnellinen ettet itse ole lihava.Mene vaikka salille treenaamaan aikas kuluksi, jää vähempi sullekin vähempi aikaa miettiä joutavia.
No kuules ihan varmasti kyttäät myös toisten ulkonäköjä kaupungilla ollessasi, sehän nyt on ihan varmaa, senhän te kermaperseet osaatte! Ja ei tarvitse suuttua jos aloittaja puhuu asiaa ja on siinä valitettavan oikeassa.
Miks ihmeessä suominaisen pitäis olla kuin malli tai missi kun suurin osa miehistä saa toivomaan ,että ei olis hetero...
Ei mua toisten ulkonäkö kiinnosta, jos katson jotain henkilöä, niin saatan toivoa mielessäni että olisinpa ollut noin nätti ja hoikka kuin tuo henkilö, ehkä mäkin olisin kelvannut paremmin muille ihmisille. Oikeasti on omassa elämässä tarpeeksi miettivää, en jaksa edes katsoa toisia ihmisiä, kun kuljen kaupungilla. Veikkaanpa, ett muut katsoo mua ja sanoo mielessään, ett hyi helvetti minkä näköinen ämmä, rumat rytkyt päällä läskiperse kehtaa ihmisten ilmoilla liikkua. Mä en enää välitä minkä näköinen itse olen, kun kaupungilla kuljen, eikä mua kiinnosta paskan vertaa muitten ulkonäkö. Elämässä on tärkeämpiäkin huolenaiheita. Jos jotain oksettaa mun ulkonäkö ja lihavuus, niin se on hänen ongelmansa, kypsyköön siihen, evvvk
Tuosta saa kyllä kuvan huonosta itsetunnosta... Kun ei ole sinut itsensä kanssa, pitää kirosanoja apuna käyttäen puolustaa omaa olemustaan ja samalla vähätellä muita ihmisiä.
Samalla saa kuvan että olet täydellisen välinpitämätön... Ja sitten porataan kuinka miehet ovat sikoja kun ihailevat esim. virolaisia naisia, jotka huolehtivat itsestään.
Kyllä muuten myös toisin päin MIKSI ON NIIN PULLAMÖSSÖ MIEHIÄ? Itse tykkään katsella myös lihaksikkaita miehiä. Olen pitkä,vaalea ja hoikka kaunis nainen. Miesten päät kääntyvät ja ei tarvitse yksin olla ravintolassa. Mutta missä tasokkaat miehet? Onneksi kuntosalilla on tasokkaita miehiä et silmä lepää.
Mäkkärin big mackia ja raflailtoina grillistä isoja taksareita.Pullaa ja leipää kahville.Pizzaa. makkaraa...jne.. sidukkaa..Ja joskus ostan pari omenaa..suklaatkin..irtokarkkia...
Kyllä täytyy myöntää että itsekin naisena ihmettelen sellaista oikeasti todella selvää ylipainoa. Lievään ylipainoon taitaa olla harmillisen helppo ajautua, ainakin jos on nuorena ollut sellainen ettei liho helposti vaikka mitä söisi mutta vanhempana alkaa kilot kertyä helpommin ja niiden karistaminen olla vaikeampaa...
Luulisi hälytyskellojen kuitenkin soivan viimeistään kun joutuu ostamaan suurempia vaatteita!
Mutta siis onhan se herkkujen mussuttaminen mukavaa. Monille se on paljon mukavampaa puuhaa kuin liikkuminen ja terveellisesti syöminen.
Voih voih, eiköhän kummankin sukupuolen edustajista löydy näitä reilusti ylipainoisia. Jännää, miten näin selvä trolli kerää näin paljon kommentteja :D mutta tosiaan, eipäs yleistetä!
Kyllä totuus on niin että naiselle ne lisäkilot eivät sovi alkuunkaan ja ovat erittäin epäseksikkäät, mutta usein meille miehille lisäkilot eivät haittaa mitään ja monethan naiset tykkäävät kun on vähän mahaa ja niinkuin nallekarhumainen yms, mutta naiset tulee olla kyllä ehdottomasti hoikkia ja siroja, ja mielellään alle 170cm, koska on hyvin ruman näköistä jos nainen hipoo pilviä :(
päin vastoin, naisille kertyy luonnostaan enemmän rasvaa kehoon ja näin ollen on luonnollisempaa, että naisella on vähän ylimääräistä.
jos naiset saavat päättää niin todellakin he päätyvät siihen veistokselliseen urheilijamieheen kuin kaljamahaiseen ihrakkeeseen.
Yök, en kyllä tykkää yhtään mistään isomahaisista nallekarhuista. Tiellähän se iso maha olisi iltapuuhissa. Pidän itsestäni huolta ja odotan sitä samaa myös mieheltä.
Miksi naiset käy salilla kun eivät osaa treenata. Ei se kunto nouse kilon käsipainoja nostelemalla. Turhaan maksatte salimaksuja siis kun ei siitä tule mitäänkun treenaatte. Olen katsellut muutamia ylipainoisia naisia salilla ja ei ne edes hikoile koskaan. Huijaatte vaan itseänne ja sen rahan mitä maksatte salille niin vois heittää mereen koska turhaan siellä käytte.
Kiinteytys on eri asia kuin lihasmassan kasvatus, pienemmät painot riittävät ja tehdään pidempiä sarjoja.
Jopa 1kg painot esim. hartioille / olkalihaksille voi olla aloittelijalle aivan sopivat ja tuntua kovalta treeniltä, vaikka se isommasta salikörmystä saattaa säälittävältä näyttääkin.
Monet naiset myös hikoilevat vähemmän selkästi kuin miehet, pisarat eivät valu pitkin kroppaa ja naamaa eikä paita kastu läpimäräksi.
On niitä laihojakin naisia. Aloittaja saisi varmaan sellaisen jos olisi itse komea ja lihaksikas. Eli nostaa perseensä tuolista ja menee salille : )
Silmäni on levännyt noissa Sotshin laduilla hiihtelevissä miehissä viimeisen viikon aikana. IHAnia miesvartaloita, joita elävässä elämässä vain liian harvoin kohtaa.
Ja samaa olen ihmetellyt kuin aloittaja, miksi naiset antavat itsensä läskistyä jo nuorina. Kamalaa katsottavaa !
Olen nainen, ikä 53v ja paino on 55kg, Pituus 165cm ja älykkyysosamäärä 165 IQ. Voisin kysyä samaa kaljamahaisilta miehiltä, miksi olemus pääsee repsahtamaan?
Useinmiten alakuloisuus, virikkeettömyys, työ-, ja kotiolosuhteet ovat usein pääsyyllisiä. Syöminen ja alkoholi helpottaa hetkeksi pahaa oloa. Rakastunut henkilö alkaa päinvastoin taas huolehtimaan ulkonäöstään ja välittämään ympäristöstään. Rakkaus on mahtava voimavara.
Lässyn lässyn sinulle nainen777, luuletko tosiaan että rakkautta on oikeasti olemassa? Uskotko tosiaan tuollaiseen satuiluun ja että prinssi sinut valkoisella ratsullaan vie rakkauden kehtoon?? Voi vittu ku naiset on todellisia ääliöitä! Ottakaa kirjaston romaani käteenne ja alkakaa haaveilla prinsseistä yms, muuhun teitä ei raukoista ole. Teidä erilaiset ns naistenlehdet on sontaa täynnä ja te idiootit uskotte joka riviin mitä sinne on kirjoitettu?? Teitä on niin helppo vain rahastaa erilaisin konstein......
Elät aikamoisessa fantasiamaailmassa sinäkin, jos oletat kaikkien naisten olevan hoikkia ja kauniita sinun vuoksesi.
Naisen luonnollinen olotila on reitevä, pyllevä, rintava. Pidetään lyhyt, hiljainen hetki aloittajan kadotetun todellisuudentajun vuoksi.
AAMEN.
Ylipaino ei ole kenenkään luonnollinen olotila. Sukupuoleen katsomatta.
Menisit nyt vitt* syömään jotain, jos on nälkä.
Helveti* pelle.
(reps)
Pidetään edelleen mielessä, että ylipainoa löytyy enempi miehistä kuin naisista kun puhutaan Suomesta.
Ja yhtä vastenmielistä se suuri/huomattava ylipaino on sukupuoleen katsomatta.
tuolta löytyy vastaus...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12085550
Jokainen voi helposti saavuttaa ihannepainonsa. Avain on ruokavalio, hyvällä ruokavaliolla laihtuu varmasti ja nälkää ei tarvitse tuntea.
Sokeri on pahin lihottaja ja muut nopeat hiilarit. suömällä puhdasta ja monipuolista ruokaa voi paremmin ja jaksaa sitten liikkuakkin enemmän.
Syksyllä aloitin massan hankinnan kun bmini oli jotain 23,2 ja nyt muutaman kilon hankittuani bmi on 23,7 olen 185 senttinen mies. ensikuussa aloitan metsätyöt ja tiputan samalla pari kiloa kesäksi vyötäröltä pois. Liikun noin 6-7 tuntia viikossa josta lihas treeniä on 1-2 tuntia. Liikunnalla kunto kasvaa, oikein syömällä läski lähtee.
Joo, vähän harmittaa kun feisbuukissakin kuvia katsoo niin jotkut on nykyään sellasia turvonneita kassi-almoja vaikka vain muutama vuosi sitten olivat hoikkia ja hyvännäköisiä. Miksi ihmeessä päästävät itsensä noin rupsahtamaan...
Samaa olen miettinyt miehistä. Niinkuin The One jo totesi, lihavuus on suurempi ongelma teidän miesten keskuudessa kuin naisten, mutta totta että se on molemmilla sukupuolilla ongelma ja riski terveydelle. Itse treenaan 6-7 krt viikko ja syön terveellisesti, lihasta löytyy ihan kunnolla ja olen hoikka.
jos nainen syö ehkäsypillereitä niin ne lihottaa. voi lihoa vaikka 30 puoleen vuoteen pelkistä pillereistä. Että miettikää miehet mitä naiset tekee itselleen, miesten takia
Naiset ovat mielialasyöjiä eli osa syö suruunsa ja toiset vähentävät syömistä surujensa takia. Ja osa naisista juo kuten miehetkin suruunsa. Itse olen suruun syöjä eli miten huonommin menee, sitä enempi tulee syötyä makeaa. Kun menee paremmin syön vähempi makeaa ja silloin tulee liikuttuakin enempi eli laihdun. Ehkä joku päivä saan jotenkuten elämän kondikseen ja mielialankin kuntoon, jaksan sitten liikkua enempi ja syön vähempi. Tällä hetkellä jos lähtisin laihduttamaan, se menis taatusti överiksi eli lopettaisin syömisen, on sen verran henkisesti rankka aika nyt päällä läheisen sairauden vuoksi. Stressimomentti on huipussaan.