Naiset jotka ette usko mantraa atm=atm=atm, mitä teidän mielestä miehen pitäisi tehdä, että muuttuisi kiinnostavaksi? Mitä palstan ätmin pitäisi tehdä, että oisitte kiinnostuneita meistä?
Kysymys palstan naisille
mietimpä vaan
8113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
voita lotossa niin saa pebaa enemmän vessanpönttö
Jotenkin semmoinen mielikuva, et tätä oltais puitu aiemminkin.
1) Opettele sosiaalisen elämän perusasiat. Ensin vaikka teoriassa. Eli:
- kehonkieli: tätä ei voi liikaa korostaa.
- ulkonäkö: Ei mene siihen panostaminen miehelläkään hukkaan.
- Miten keskustellaan eri ihmisten kanssa eri tilanteissa.
2) Harjoittele eli hanki pari sua kiinnostavaa harrastusta, joissa tapaat ihmisiä. Vain tapaamalla ihmisiä voi löytää kumppanin.
3) Liiku porukoissa. Opi katselemalla muita. Jos sulla ei ole vielä yhtään kaveripiiriä, kohta 2 on sitäkin tärkeämpi. Muuten, hengaa mukana ja ole aidosti kiinnostunut vuorovaikutuksesta. Jos nykyiset kaverit ei kiinnosta, hanki sellaisia joiden seurassa viihdyt.
En tarkoita, että introverttien pitäsi ryhtyä ekstroverteiksi, vaan löytää se tapa introverttinä tavata ihmisiä ja olla seurassa. Esim. lukupiirit, lautapelaaminen, muut hiljaisemmat harrastukset.
Eli olet kiinnostunut enemmän miehen kavereista kuin miehestä itsestään, ok.
''- ulkonäkö: Ei mene siihen panostaminen miehelläkään hukkaan.''
Eikös tää käsitä aika montakin osaa?
Väärin.
Kiinnostun ihmisestä, joka osaa kommunikoida. Sitä ei voi oppia yksin kotona jumittamalla. Siksi kaverit ovat tärkeitä. Lisäksi kaverien kautta tapaa kumppaniehdokkaita.
Ainakin sellaset miehet on kiinnostavia, jotka tietää jostain asiallisesta asiasta enemmän kun muut. Se voi liittyä historiaan, talouspolitiikkaan, tilastomenetelmiin, kielitieteeseen, kirjanpitoon ja tilinpäätökseen, veneilyyn, sijoittamiseen, luotien valamiseen ja aseiden valmistamiseen käsin, tietosuoja-asioihin, tekniikkaan jne. Aiheella ei niin väliä kunhan tyyppi on the Man, guru jota et voi jallittaa.
Eli jos joku palstan nörttipojista lukisi itsensä guruksi jostain aiheesta, oisitko kiinnostunut?
Sori. Rehellisesti ei kiinnosta joku tärisevä,linnunluinen käkistelijä. Ei auta mikään mutta jotkut miehet on vaan syntynyt väärään ruumiiseen.. joten sukupuolenvaihdosleikkaukseen ja DTM:n poikia jahtaa.. Teillä ätmeillä synkkaa paremmin poikien kanssa.