200.000 ihmistä tarvitsevat jo oman uimahallin - Jätkäsaareen!

Lasse I Jätkä

Etelä-Helsingissä on 120.000 asukasta, 130.000 työpaikkaa jo koko kylä täynnä shoppailijoita. Me haluamme uimahallin. Sellaisia on toki, kuten Närpiössä (9.000 asukasta). Ja Yrjönkadulla, nakuna joka toinen päivä, altaassa, jonka toinen pää on käsipohjatasoinen ja hankala kääntyä. Ja Mäkelänrinne, Itäkeskus, jne., jotka ovat aivan täynnä meikäläisiä ja omien muiden 400.000 ihmisen lapsia.

Kaupunki lupasi upouuden hallin Bunkkeriin, kun se halusi tuhota Ruoholahden hallin joskus 2009. Kaupunkin teki upeita neliväriesitteitä, joissa halli luvattiin vuodeksi 2016. Ja me ostimme asuntoja, kaikkiaan 3,5 miljardin euron edestä. Kaupunki sai merenpohjasta ilmaista tonttia 350 miljoonan euron edestä. Ja nyt se saa meiltä verotuloja kymmeniä kohta satoja miljoonia. Joka ikinen vuosi. Ja kun kaikki rupesi pelaamaan, niin kaupunki äkkiarvaamatta hävittikin kaikki mainossivunsa, joissa hallia luvattiin. Kaupunki on siis kuin rikollinen sijoitusesitteen tekijä, joka sijoittajan saatuaan vaihtaa esitteet. Kyllä niillä -meillä- rahaa on. Kaupungin johto on korruptoitu Kukkelikuun rakentamiseen -eikä se bisnes edes kuulu kaupungin toimialaan.

Tästä pääset antamaan äänesi uimahallin puolesta. Se on koko Helsingin eduksi, kun se kerran antaa tilaa muihinkin tungoshalleihin.

http://www.adressit.com/uimahalli_jatkasaari_bunkkeri

0

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

        Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
        Maailman menoa
        71
        3829
      2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

        Tätä jäin pohdiskelemaan.
        Maailman menoa
        99
        3456
      3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

        SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
        Maailman menoa
        77
        3310
      4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

        Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
        Maailman menoa
        36
        2618
      5. Mitä ajattelit kun näit

        kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
        Ikävä
        114
        1522
      6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

        Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
        Sinkut
        36
        1486
      7. Meitä ei tule

        Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
        Ikävä
        22
        1094
      8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

        Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
        Ikävä
        42
        1090
      9. Sulla on avaimet ja keinot

        Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
        Ikävä
        18
        1046
      10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

        miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
        Ikävä
        118
        1006
      Aihe