30 Days Squats Challenge!

ButtInToShape

5

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8+17

      Itsellä huomenna tulee päivä 30, eli 175 kyykkyä, iik ! :D

    • kyykistelijä

      Jos et oo super liikunnallinen niin suosittelen aloittamaan vähän kevyemmin :D Itse kokeilin tätä haastetta kolme kuukautta sitten ja olin ekan päivän jälkeen niin kipeä etten päässyt vessanpöntölle tai portaita alas/ylös :D Ei tullut oikeen mitään siitä haasteesta.

      Aloin "toivuttuani" treenaamaan tän mukaan:
      https://www.youtube.com/watch?v=mGvzVjuY8SY

      Tein aina siihen asti kun vain kykenin 3-4krt viikossa (lihaksen pitää antaa palautua). Nyt menee toi video läpi helposti, nostaa vaan pienen hien pintaan. Ja tuloksia näkyy oikeasti!! :)

    • hoopotus

      Olen tehnyt tuon, jalat ovat todella kipeinä loppukuukaudesta eikä pylly ei kuukaudessa kovin paljoa muutu mihinkään. Ennemmin tekisin lyhyemmillä sarjoilla ja suurilla painoilla kyykkyjä, saattaisi näkyä jopa tuloksia.

    • ButtIntoShape

      Mä teen noita kyykkyjä vastusnauhan kanssa ja pyrin juuri tekemään sarjoilla. Jos oikein hankalaksi käy niin ajattelin kyllä jos tekisinkin sitten vain 50 kyykkyä päivässä. Viimeisillä päivillä ne yli 200 kyykkyä päivässä ainakin kuulostaa aivan älyttömältä vaikkakaan niitä ei tekisi tietenkään yhteen menoon.

      Eilisen (ensimmäinen päivä) jälkeen ei ainakaan hirveästi tunnu vielä mitään, mutta kai sitä ajan kanssa alkaa tuntumaan.
      Ja tietenkään en oleta että mitään ihmeellisempiä tuloksia peppuun 30 päivän aikana edes tulee, mutta joillekin se on kyllä melko hyvin toiminut kun katsoo ennen-jälkeen tuloksia. Vähintäänkin odotan että hieman reidet ja pakarat kiinteytyisivät. Ja toivon mukaan aion 30 päivänkin jälkeen jatkaa tätä. =)

      • 7+2

        hui anteeksi, en kännykällä tuota avannut vaan heti ajattelin että oli sama ohjelma jota itse tein, ja päivä 30 oli 175kyykkyä :D sori!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      444
      3009
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      137
      2245
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      132
      2063
    4. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      208
      1314
    5. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1305
    6. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1243
    7. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      28
      1218
    8. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      8
      1046
    9. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      56
      1021
    10. Ootko miettiny koskaan

      Et oot jonkun mielestä ihanista ihanin ❤️
      Ikävä
      37
      775
    Aihe