Murto Ylitornion kuntotalolle!

Ylitornion kuntotalolle murtauduttiin viime viikonloppuna. Murtautuja oli tullut taloon sisälle toisen kerroksen parvekkeen kautta. Varas vei pienen määrän kunnan omaisuutta, muun muassa tietokoneen ups-laitteen. Ilmeisesti murtomies oli etsinyt rahaa, mutta sitä ei löytynyt.
3343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko 50 kg levyt tallessa

Äänestä

Olisko samat kun kolulle murtautuneet tai murtautunut täytyy pitää silmällä.

Äänestä

Joko on tekijät jääneet kiinni? Paljon on nuita murtautumisia ollut Ylitorniolla... No eiköhän se sakki vielä jää kiinni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


dejanunun kirjoitti:

Ylitornion kuntotalolle murtauduttiin viime viikonloppuna. Murtautuja oli tullut taloon sisälle toisen kerroksen parvekkeen kautta. Varas vei pienen määrän kunnan omaisuutta, muun muassa tietokoneen ups-laitteen. Ilmeisesti murtomies oli etsinyt rahaa, mutta sitä ei löytynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu