..työntyneen iltalehden pääuutiseksi. Kun se ei muuten ole saanut katsojia surkealle talk-showlleen niin on sitten haalinut jännän haastateltavan:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014021118027525_uu.shtml
Lisäksi se suunnittelee alkaa kuskailemaan keskiyöllä humalaisia pikkutyttöjä, eikö Virpi enää riitäkään:
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014021118027706_vi.shtml
Käsittämätön tyyppi kaikenkaikkiaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014021118027525_uu.shtml
Lisäksi se suunnittelee alkaa kuskailemaan keskiyöllä humalaisia pikkutyttöjä, eikö Virpi enää riitäkään:
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014021118027706_vi.shtml
Käsittämätön tyyppi kaikenkaikkiaan.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sarasvuo katsoo olevansa poikkeuksellisen älykäs ja ennakkoluuloton edelläkävijä. Mutta joskus on vaan fiksuinta olla antamatta ääntä jollekin, kuten nyt saattaa olla tämän jolli banaanin kanssa. Johan se murhainfossa kerää faniryhmää. Ei pitäisi antaa minkäänlaista huomiota henkilölle, joka ei ole katumusta osoittanut eikä anteeksipyyntöä esittänyt. Vai joko hän on?
Tuskinpa on tämä jolli itse keneltäkään anteeksi pyydellyt eikä katumusta osoittanut. Sen sijaan Sarasvuon on pitänyt tuolta ihmistunkiolta pyytää anteeksi kunnianloukkauksen uhalla kun nimitti tätä murhaajaksi. Järkyttävää, että joku kolmasluokkalainen poika on pitänyt koulussa esitelmän tämän hirviön idolisoinnista. Eikö opettaja ole mitenkään puuttunut siihen?
Itse asiassa en edes lukenut tota linkattua IL-juttua, mutta uskon kyllä että noin on. Lilo ei ole tyhmä ja kirjoittelee itsevarmalla tyylillä, joka vetoaa untuvikkoihin. Mielikuvaa mafiaglamourista ilmeisesti yrittänyt ympärilleen luoda. Vastenmielinen henkilö jonka ennuste ei ole hyvä. Toivottavasti tällä pikkufanilla toiveikkaampi tulevaisuus.
Niin se varmaan katsoo ja se siinä kai ärsyttääkin kun koko sen "ura" kuitenkin perustuu toisten lainaamiseen tai sitten juurikin tuommoiseen julkisuushakuisuuteen, sopivin homma sille olisi seiskan päätoimittajana olo, semmoinenkin otsikko oli jossain että nythän siellä oliskin vakanssi vapaana kun entinen eroaa. Minun mielestä yhteiskunnan pitäisi toimia noiden kanssa niin kuin oikeasti ennevanhaan, ne jotka oli sopeutumattomuutensa osoittaneet ajettiin kivi- ja keihässateessa ulos yhteisöstä pärjäilemään itsekseen yhteiskunnan ulkopuolella. Oksettaa tämä nykyinen ymmärrysyhteiskunta jossa aina löytyy kuuntelija rikolliselle mutta uhria ei kuule enää kukaan sen jälkeen kun on ensin lööpeissä revitelty koko varastettu elämä levälleen julkiseksi omaisuudeksi. Yhtä paljon oksettaa nämä sarasvuot jotka omaa kilpeään kiillottaakseen jeesustelee näillä asioilla ja löytävät aina jotain hyvää sieltä missä sitä ei oikeasti ole.
Sarasvuolla jäi opinnot kesken, mutta on sittemmin itseopiskellut. Heittelee hienon kuuloisia lainauksia ja viittaa vaikutusvaltaisten ihmisten ideoihin ja sanomisiin. Jotenkin jää aina vaikutelma, että haluaa kiihkeästi itseään pidettävän älykkäänä. Teiniangstinen päteminen on aina rasittavaa aikuisella kun se on sitä teinilläkin.
Jossain, taisi olla kirjastossa, joskus vilkaisin jotain sen joskus kirjoittamaa "kirjaa", minusta se näytti suoralta kopiolta jostain alunperin jenkkiläisestä itsensäkehittämisoppaasta, isolla fontilla jotain "minä olen hyvä" -blaablaata niin en ollut kovinkaan vaikuttunut, jäi lainaamatta.
Mulla on ollut onnea elämässä, en ole vahingossakaan törmänny kirjastossa Sarasvuon tekeleisiin. Toivottavasti ei johtunut siitä että ne oli lainassa. Mutta mutta, kyllä Sarasvuokin saa mun puolestani tässä maailmassa jatkaa oleskeluaan. Vähäeleisemmin vaan, jos toivoa saa.
Minä en malttanut ollla vähän vilkaisematta ja hyvä kun vilkaisin, ennakkokäsistys sai vain vahvistusta enkä joutunut olemaan väärässä silläkään kertaa. Juu, tuo vähäeleisemmin olisi sille itselle parhaaksi, jos olisi vetäytynyt hiljaisuuteen trainers housen raunioihin suurella osalla kansaa olisi säilynyt ehkä se kuva mitä yrittää tavoitella, tätä menoa se kuva vaan musertuu kaikkien silmissä.
No nyt sai naisasialooseri kilpailijan. Taitavat kuitenkin olla eri kaupungissa.
Taas näemme että jos on julkkis voi huoletta heitellä et käympä antamassa "kyydit" pikkutytöille yöllä, tavallinen tallaaja olisi haukuttu heti pedoksi ym.
Oikeus kuitenkin tapahtui tässä asiassa, isommat pojat ja tytöt käveli pellen ylitse:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014021218033440_uu.shtml
Ei mennyt halpamarkkinointi putkeen Seinäjoellakaan:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288653034237.html
Haha, on se kyllä nolo tyyppi.