Meän talon johto uusiks

On se ihme hommaa tuola Meän talola!Ei kai yksi ihminen pysty muuttamaan päätöksiä ja mielipiettään harva se viikko.Kyllä pitäis johtaja vaihtaa siinäki suojatyöpaikassa,että ihmiset sais sitä mitä on luvattuKauheaa pompottelua tuo on,apua tarttevat jätetään oman onnensa nojaan,joku joskus käväsee kattomassa,ovakko vielä hengissä.Jotaki pitäi tehhä!!
3403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kirjoittele kaupungin palaute sivustolle mielipitees, niin saattaisi mennä paremmin oikeaan osoitteeseen !

Äänestä

Olen samaa mieltä kanssasi. Siellä ei Johtaja pidä lupauksiaan! Ei uskoisi että on saanut sosiaali-alan koulutusta. Talolla säännöt vaihtuu päivittäin, riippuu johtajan mieli-alasta täysin. Pitäisi laittaa RAY:lle kaupunkilaisten adressi, kontrolli olisi tarpeen, mihin ne RAY:n rahat menee. EHDOTUS-Johtajan tilalle vaihdettaisi pätevämpi ihminen jo koulutukseltaankin eli MARJA, ihminen jolla riittää hymyä, aikaa ja taitoa hoitaa heikompi osaisten asioita. Kuinkahan monta kertaa Marjakin on saanut tuntea nahoissaan ,KUKA täällä oikein johtaa. Ehdotankin sitä adressia RAY:lle kerättävän/lähetettävän, meitä on useita jotka olisivat valmiita keräämään nimiä adressiin, sekä allekirjoittamaan sen. Alammeko hommiin? ;=)

Äänestä
  • Jos on asia niin kuin aloittaja esitti niin kaupungille vaan valitukset. Ei ne asiat täällä tuikuttamalla parane.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suuttunu kirjoitti:

On se ihme hommaa tuola Meän talola!Ei kai yksi ihminen pysty muuttamaan päätöksiä ja mielipiettään harva se viikko.Kyllä pitäis johtaja vaihtaa siinäki suojatyöpaikassa,että ihmiset sais sitä mitä on luvattuKauheaa pompottelua tuo on,apua tarttevat jätetään oman onnensa nojaan,joku joskus käväsee kattomassa,ovakko vielä hengissä.Jotaki pitäi tehhä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu