olen ollut noin puoli vuota sinkku ja nyt alkaa olee sellainen ollo, että olis kiva tavatta se oikee vihdonkin.. tähän asti en oo viel löytännyt.. mut, mietin vaan, että onko sellasta olemassakaan..
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tee samoin mitä kiira korpi eli facebookissa lähetät treffikutsuja vain mallikomistuksille.
olikse tollein muka hankkinut mies ystävän?
Kyllä, netissä oli siitä juttu jossa myönsi asian. tällä tavoin varmisti että sai tarpeeksi kovatasoisen miehen. varmaan kaikki häntä lähestyneet oli liian matalatasoisia..
Ytmejä on rajallinen määrä, ja siksu Suomi täynnä sinkkunaisia. Mutta ainahan voit liittyä jonkin jyystärikarjun panorinkiin odottelemaan sitä "oikeaa".
Ei ainakaan löydy täältä. Täällä on vaan frustroituneita ätminkäisiä.
ihan typerii vastauksia..
Millaisen vastauksen haluat?
Jos keksit miten ihminen löytää sen toisen puoliskonsa olisit varmaan yksi maailman rikkaimmista naisista!
nettideiteissä, seminaareissa ja muussa parinmuodostukseen liittyvässä schaibassa liikkuu miljardeja.
en oikeen tiedä.. mut, joo en itsekään tiedä miten sen oikean löytää ja onko sellasta olemassa.
Kuulostat niin kivalta, että vastaan sinulle järkevästi.
Seksuaalialan kirjallisuuden mukaan "valkoiselle" eurooppalaiselle on n. 400 "sitä oikeaa". Eli, jos todella etsit sitä oikeaa, se on mahdollista löytää. Aina silloin tällöin koet tilanteen, jossa "luulet" löytäneesi sielusi puuttuvan puoliskon. Ei tietenkään tapahdu kovin usein. Itsekin tullut se "se oikea"- tunne muutamia kertoja.
Tarkalleen jos muistelen, niin, äh, no, oikeasti vain kerran on ollut todella voimakas tunne asiasta. Tähän ei sitten lasketa mitään perusrakastumisia jotka johtavat esim. avioliitoon ja vaikka lasten syntymään. Se on siis todella voimakas tunne ja hämärtää mielen loogisen puolen melko tehokkaasti.
Jos tarkastelet itseäsi sen jälkeen kun "se oikea" on torjunut sinut ja olet toipunut "elämäsi rakkaudesta" (3kk pitäisi riittää toipumiseen, ainakin miehellä, ei kyllä riitä.. "oikean" kohdalla), niin ainoa järkevä johtopäätös minkä voit tehdä.. on se, että se oli harhaa. Pelkkää hormonitoimintaa, rakkaushormonin yliannostusta.
Eli, saadaksesi "sen oikean", sinun pitää ensin itse seota täysin. Sitten, sinun pitää vielä pystyä siirtämään sekopäinen olotilasi "sille oikealle". Ja sitten teidän pitää yhdessä pystyä pitämään tuo sekopäinen olotila. Joka sitten kuitenkin kuolee pois viimeistään 2 vuodessa.
Kannattaako etsiä "sitä oikeaa" - ei kannata. Kannattaa etsiä mielummin sopiva, ja huijata itsensä rakkaushormonin valtaan;)
Ehkä tarvitsisit vähän reippaampaa otetta ja enemmän konkretiaa tuohon kumppanin hakuun. Ai niin, mutta ethän sinä naisena tietenkään etsi mitään. Sitähän se yleensä naisilla on että hieman elätellään toiveita mutta siihen se jääkin. Kaikki varsinaiset toimenpiteet jäävät tekemättä. Toivotaan kuitenkin että ajelehdit ajopuun lailla mukaville vesille.
Mehän tiedämme, että naiset tekevät aloitteita ytmeille, ja heitä on rajallisesti tarjolla. Tosin, panoringeissä on tilaa edelleen, mutta nekit alkavat nykykehityksellä olla kohta tukossa seksuaalisesti vapautuneuden naisten parittelukäyttäytymisen seurauksena.
Kannattais varmaan ensin ajatella että millaisen sen kumppanin tulis olla ja sitten ala vasta ettimään.
Tuo sun "oikea olo" kyllä auttaa asiaan, sillä sen näkee/aistii kauaksi kun ihmisellä on "ei mua edes huvita" olo.
Nyt kun olet päässyt oikean olon vireeseen, niin pidä silmät auki jotta aluksi löytäisit kohteen johon voisit ihastua. Jatketaan sitten keskustelua, kun olet tuossa vaiheessa.
No sitten vaan käymään miehiä läpi. Sitten kun miehen sladdi antaa kunnon kihelmöintiä tuherossa se on siinä.
Mieti viellä 10 vuottaa
Niitä oikeita on vain hollywoodin leffoissa.
Sopivanlaisia taas voi olla tai olematta useampiakin - riippuu siitä kuinka persoonallinen olet itse.
Täällähän minä.
Kyllä sulle oikee tatuoitu linnasta päässyt jyystäri löytyy. Meet vaan kakolan portille odottamaan.