Olen kuullut että ne jotka pärjäävät fitness kilpailuissa tienaavat aika hyvin. Ymmärtääkseni tienaavat kilpailujen voittorahoja, sponsoreilta rahaa/tavaraa ja mainnonnassa.
Onko minulle syötetty ihan väärää tietoa tai voiko elää "fitneksellä" suomessa?
Paljonko fitness kilpailijat tienaavat?
ziikki
3
452
Vastaukset
- jjkljlkjlkjlk
Eiköhän noilla osan lajiin kuuluvista kustannuksista saa katettua, jos oikein hyvin pärjää ja tarpeeksi osaa itseään markkinoida:)
- 5+17
Lähes tulkoon minkä vain lajin harrastajana tienaa jos, oot tarpeeks hyvä. Sponsorit on ne mil tienaa, loput on plussaa.
- Ikävä totuus
Totuus on, että Suomessa eivät juurikaan tienaa mitään. Ja varsinkin jos kisailija on sortunut kemiaa käyttämään, niin kulut ovat sen verran kovat ettei plussan puolelle jäädä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä19511768- 298184
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586186Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715116- 424891
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474470Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164373- 1183845
- 813333
- 481821