Perinteisestihän palomiehet ja sairaanhoitajat ovat luokiteltu " seksikkäisiin ammatteihin", mutta mikä näistä tai ammateista yleensä tekee seksikkäitä?
Mitkä ammatit ovat mielestäsi seksikkäitä ja miksi?
Mitkä ammatit ovat mielestäsi seksikkäitä ja miksi?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sairaanhoitajat ei ole minusta seksikkäitä. Lentoemännät sen sijaan... Grr...
Ihan pakko kysyä: minkä yhtiöiden lennoilla yleensä lennät?
Swissair-vainaalla aikoinaan oli parhaat lentoemot, kyrpä pystyssä istuin usein koko lennon ajan. Finskin lennoilla ei taatusti ota eteen, hirveitä pattipolvisia romuluisia kurpahtavia navettapiikoja ovat menneet palkkaamaan.
Jamaicalla lentoemoilla on parhaat työasut.
Mikroshortsit!!
Ei lättäperseille!
No tarviiko tuota nyt edes miettiä. Palomiehenä sinun pitää olla rohkea ja fyysisesti hyväkuntoinen ja mitäs sitä enempää miehestä kaipaisikaan. Sairaanhoitaja taas omistautuu muiden passaamiselle ja mitäs sitä enempää naisesta kaipaisikaan.
Uuh, palomiehet ja poliisit nam :P
Terävän parransängen omaava filosofian maisteri.
Nam!
Hyi helvetti!
En tiiä onko mitää perää mut sanotaan et naiset kuumina kokkeihin. Salkkareissaki
se yks Janne tai mikälie meni sille linjalle sen takia XD
dippainssit on hiton seksikkäitä kaikki
Mulle heti kotiinkuljetuksella yksi pitkänhuiskea, vaalea, veikeä, työlle ja perheelle omistautuva, tunnollinen ja hauska DI.
Alusvaatemalli on seksikkäin ammatti.