Lähellä mutta kaukana

7+15

Voiko pienemmällä erolla taas hävitä pronssin kun Niskanen tänään!
Voi harmi!!!

7

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kolikko

      Kyllä muuten harmittaa.

    • sadasosa

      Kyllä voi! Juha Mieto hävisi olympiapronssin Sapporossa 1972 kuudella sekunnin sadasosalla.

      Paremmin muistetaan se, kun Mieto hävisi Lake Placidissä 1980 olympiakullan yhdellä sekunnin sadasosalla.

      • 5+8

        Kaikki nyt Miedon häviöt muistaa mutta ei tuota pipopääpuusuksibambusauva aikaa voi mitenkään verrata siihen että silloin joku painoi lähtö ja maaliviivalla sekkarin päälle ja pois kun nykyään jo voidaan vaikka tuhannesosilla katsoa kuka koska tulee maaliin.


    • Murphyn lailla

      Tulipa taas jälleen kerran todistettua: Silloin kun on pienestä kii, niin se on hel..tin pienestä kii.

    • Teppo 26 cm

      Minulla se ei ainakaan ole pienestä kiinni!

    • rautaruukkihurri

      Miten niin "harmi". Iivohan on ohjelmoitu häviämään aina ruotsalaisille. Paavo Lipposen Svenska Nu-järjestö ja Ylen ruotsinkieliset selostajat ja haastattelijat ovat tuhonneet täydellisesti suomenkielisen väestön identiteetin ja alistaneet henkisen selkärangan. Paavo Lipposen ja SDP:n tavoite on tuhota suomenkielisen lapsen selkäranka jo päiväkodissa. Niille kerrotaan, että olet tämän maan mätäpaise kun puhut suomea. Siitä tämä taistelutahdon, yrittelijäisyyden ja luovuuden kuolema johtuu. Ei mistään muusta. Lipponen on päästetty nujertamaan ja ryöstämään suomenkielinen väestö, sen henki ja toivo.. Siksi suomalainen häviää aina, ensin Aikku ja nyt Iivo. Se on rappari-Paavon tahto ja sen tahdon alle koko Suomen eliitti on sokeana lällistynyt. Mitään parempaa on tässä maassa turha enää odottaa. Muistakaa ja pitäkää se mielessänne kuolemaanne saakka! Se on Svenska Nu-järjestön ja Ylen tahto.

    • Darwin sucks

      Suomalaiset on luotu neljänsiksi tai muille jämäsijoille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      39
      2369
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1416
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe