Kodittomien koirien ja kissojen silmitön tappaminen ennen olympialaisia on räikeässä ristiriidassa olympia-aatteen kanssa. Lisäksi tappaminen tapahtuu usein myrkyttämällä, mikä on eläimille äärimmäisen tuskallinen kuolema. Tämä toistuu aina kun olympialaiset pidetään sellaisessa maassa, jossa eläinsuojelu on olematonta – Sotshi ei ole ensimmäinen tapaus. Esimerkiksi olympialaisten synnyinmaassa Kreikassa tapettiin Ateenan kisojen yhteydessä monta kymmentä tuhatta koditonta koiraa. Olympiakomitea ei ole puuttunut asiaan, mikä on pöyristyttävää.
Tässä on linkki vetoomukseen, jossa vaaditaan että Olympiakomitea tulevaisuudessa tekisi asialle jotain.
https://e-activist.com/ea-action/action?ea.client.id=104&ea.campaign.id=25535&ea.tracking.id=facebook
Kodittomien eläinten julma tappaminen kaukana olympia-aatteesta
Koditon
1
75
Vastaukset
- Samaa mieltä
Kanadassakin (jossa luulisi eläinsuojelun olevan arvossaan) tapettiin julmasti vetokoiriksi tuotuja Siperian huskeja kisojen jälkeen, kun olivat työnsä tehneet ja sitten tarpeettomia.
Sairasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442288
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311578En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521563- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121131Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226975- 156926
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20819