Pelkäätkö sikainfluenssaa?

464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En pelkää, enemmin kuolisin pois kuin ottaisin jotain huijjausrokotteita.

Äänestä

En sitä pelkää ,koska sairastin sikainfluenssaa vuodelta 2010 ja en ottanut rokotetta.
Pitää olla hyvä vastustuskykyä vaikka vitamiinien avulla. Liikunta on hyväksi. Jos sairastuu sikainfluenssaan niin lepää tarpeeksi, juo runsaasti vettä. Ei aspiriiniä saa käyttää. Suosittelisi panadolia. Vielä käsidesiä pestä käsiä paljon kuin mahdollisesti. Metrin etäisyys ihmisestä ei yletä tarttua kun luin juttua äskettäin. Nenäliinoja käytetty pitää heittää roskiin. Vitamiinin avulla voi lyhentää flunssan kestoa ja ehkä lievää sairastua. Niin perusterve ihminen voi kuolla ,mutta ei tiedä miksi kuolee vaikka ehkä huono vastustuskykyä. En pysty sanomaan mitään miksi.

Äänestä

En pelkää. Eipä tartteiskaan itseään tappaa, jos tuurilla siihen kuolisin.

Äänestä

Kalja/viina tappaa kaikki bakteerit, olen pysynyt terveenä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä. kirjoitti:

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/pitaako-perusterveen-pelata-arhakkaa-sikainfluenssaa--laakari-vastaa/2810004

Happi voi loppu yhtäkkiä ja sitten onkin haudassa-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu