Talvella aloittaminen?

Avuton

Eli siis, kolme päivää laudan omistaneena ja hiukan hukassa olevana kysyisin teiltä kokeneemmilta / samassa tilanteessa olevilta, että kannattaisiko mennä hallille kokeilemaan vai odottaa nöyränä kevääseen?
En siis tosiaan osaa juuri muuta kuin seistä kaatumatta paikoillani, mutta haluaisin kovasti päästä jo harjoittelemaan. Pihalla se ei kumminkaan oikein onnistu, jos jossain sopiva sula kohta sattuisi löytymäänkin, niin se on sitten täynnä hiekoitushiekkaa.
Onkos teillä asiasta kokemusta, kuinka juuri aloittaneet otetaan halleissa vastaan, vai ovatko ne sitten jo kauemmin harrastaneille?
Ehkä olisi kuitenkin parempi harjoitella rauhassa yksinään sitten kun lumet sulaa?
Pahoittelen hiukan typeriä kysymyksiä, mutta ajattelin että olisi hyvä kysyä etukateen, ettei sitten käy huonosti. :'D
Eli olisiko mitään vinkkejä/neuvoja tähän asiaan?

Ja sitten vielä, sattuisiko kukaan tietämään, onko Tampereella mitään skeittikurssia/yms. tänä vuonna?

1

1650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jees

      Mee jonnekki parkkihallii rähisee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4387
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe