Etkö pidä Kaj Kunnaksen selostus tyylistä. Oletko jo kuullut tuota huokailua ja kuiskintaa aivan tarpeeksi. Siinä tapauksessa vaikuta asiaan.
Kaj Kunnas pois selostamasta ja parempi tilalle. Kunnaksen ääenkäyttö ja ääni ei sovi ainakaan jääkiekkoaselostamaan. Kaverin ääni särkyy ja meinaa kadotoa kokonaan vähänväliä.
Lähetä palautetta Yle urheilulle
http://yle.fi/urheilu/palautetta_yle_urheiluun/6189875
Toinen palaute paikka Yle urheilulle
http://yle.fi/yleisradio/ota-yhteytta#anna-palautetta
Suoraa reaaliaikaista palautetta voit lähettää Yle puheen southboxisa.
http://yle.fi/radio/ylepuhe/suora/
Toivottavasti palauteryöpy saa muutosta aikaan tai vähintäänkin, että jatkossa ei enää sama tapahdu ja jo kesän jalkapallon MM-kisoissa viimeistään saadan parhaat kehiin.
Haluatko Kaj Kunnaksen pois selostamosta? JOS NIIN TOIMI
19
308
Vastaukset
- Kaj on kunkku
Mitähän ne "parhaat" sitten ovat? Mertarannan huutamista? Kunnas käyttelee ääntään mestarillisesti, ja se "sortuminenkin" on tehokeino. Mahtavaa äänialan kokokäyttöä, ja sutkautukset todella mainoita ja humoristisia. Urheilu on urheilua, ja joskus naurettavaakin äheltämistä. Sitä Kunnas tuo mainiosti esiin, ja elää hetkessä. Lisää tällaista.
- Gum-Ola
Mahtavat kisat, kun Mertaranta ei ole huutamassa joka tilanteessa! Kunnaksen häröilevä selostus on juuri sopivaa lätkään ja Juuselahan on selkeydessään suorastaan loistava!
- ughugh
Onks daijussa vikaa
- KunnasKeisari
Nej! Haluan että kunnas on ainoa selostaja suomessa! Joka lajissa, kunnes se traaginen päivä koittaa kun hän jättää meidät.
- iIIuminatus
http://www.adressit.com/kaj_kunnakselle_lisaa_tv-ja_radioaikaa
heeheheheheeheheeeeee..posketonta puhetta? - Tonttu-kunnas
Kunnaksen tyyli on aika toope. Yli-innokasta penkkiurheilijaa esittävä ukko selittää ääni käheänä mitä milloinkin. Voisi pysyä muissa toimitushommissa, kuin töllössä tai radiossa. RUKOILEN
- Nojoo...
Älkää nyt suuttuko, mutta etteköhän nyt ota pikkuisen liian vakavasti tämän urheilun seuraamisen?
Että oikein negatiivista palautetta YLE:lle kun ette tykkää jostain lätkäselostajasta, joka on kutenkin pari vuotta sitten valittu vuoden urheilutoimittajaksi, jos oikein muistan.
Jos Kunnas olisi selostanut vuoden 1995 lätkän mm-finaalin, rakastaisitte häntä. - miimi
Kuka on hiihtojen miesselostaja yle femkanavalla, entä kuka nainen on ?
- selostavat hiihtoa
Jussi Eskola ja Pirjo Muranen.
- arraassad
se hiihtojen mies selostaja on muuten hyvä
- "märkärätti"
juusela on ärsyttävä virkamies selostaja. luulee vielä heittävänsä hyvääkin läppää.
- JOFA SETÄ MAITOJUNA
Kaj Kunnas on kisojen ehdoton piristysruiske. Kuka jaksaisi katsoa esimerkiksi ottelun Ruotsi-Slovenia jos kunnas ei sitä selostaisi? Nii-in uskallan väittää ettei ilman kunnaksen huumoria kukaan. Joidenkin ihmisten viha Kunnasta kohtaan, niin kuin ketjun aloittajan täysin sairasta ja lapsellista. Annetaan aloittajan räkyttää(emme muutakaan voi,ei ole hoitopaikkoja) ja annetaan me muut täysipäiset hyvää palautetta ylelle että saisimme miehen selostamaan myös miesten jääkiekkopelit ja ainakin ensi kesän jalkapallon mm-kisat.
- kunnas fani
JOFA SETÄ MAITOJUNA kirjoitti:
Kaj Kunnas on kisojen ehdoton piristysruiske. Kuka jaksaisi katsoa esimerkiksi ottelun Ruotsi-Slovenia jos kunnas ei sitä selostaisi? Nii-in uskallan väittää ettei ilman kunnaksen huumoria kukaan. Joidenkin ihmisten viha Kunnasta kohtaan, niin kuin ketjun aloittajan täysin sairasta ja lapsellista. Annetaan aloittajan räkyttää(emme muutakaan voi,ei ole hoitopaikkoja) ja annetaan me muut täysipäiset hyvää palautetta ylelle että saisimme miehen selostamaan myös miesten jääkiekkopelit ja ainakin ensi kesän jalkapallon mm-kisat.
hyvä mies.
- pakollinen.
"onko tukka hyvin? onko kravatti suorassa?" -juusela pois mielummin.
- antti on pop
Kyllä, Ennekari radiosta telkkariin.
- töykee jätkä
Kunnas on ihan jees eikä mikään yhden nuotin molottaja.
- on hyvät selostajat
Kunnas peittoaa mennen tullen Mertarannan, joka ei selosta niin kuin asiat ovat, vaan niin kuin hän näkee sinivalkoisin silmin. Juusela on osoittautunut mitä mainioimmaksi selostajaksi. Hyvä!
- Tiilikainen takaisin
Kunnas on nykyselostajistamme paras, ei toki täydellinen, mutta paras.
Karmea esimerkki, kuinka ei tule toimia, oli hiihtoja selostanut hemmo, jolta hävisi kaikki kontrolli ja itsehillintä aivan täysin miesten parisprintin loppukilpailussa. Sälli singahteli selostuskopin seinästä seinään kuin pahvilaatikkoon ahdistettu ampiainen. Käsittämätöntä mellastamista ja huutamista.- ootko tunteeton
Kai selostajallakin saa olla tunteet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t415246Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo733152Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel182998HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432881Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi381701Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271623Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k901602Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4271323Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2401193- 681150