Olenko paha nainen

Mä olen nuori materialisti ja haaveilen useistakin kulutustuotteista. Suhteeni valitettavasti usein perustuvat seksille ja kestävät niin kauan kun seksi on hyvää, mietin sotkenko seksin rakkauteen mutta se vain on niin kivaa! En vain pysty olemaan miehen kanssa joka ei kiihota. Onko minussa jotain vikaa? Miten tulisi elää? Pitääkö ottaa joku ruma mies ja mennä sen kanssa naimisiin vai mitä?
12285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joo kyllä pitää ottaa ruma mies, mennä sen kanssa naimisiin ja ihailla sitä sitten kun se kertoo opettavaiseen sävyyn asioita ja ostelee sulle osoittelemiasi hyödykkeitä. Naurat silloin kun se laskee leikkiä sinusta tai vielä parempi jos et naura, senhän täytyy tarkoittaa, että olet tyhmempi kun et varmaan tajunnut sen pillupierujuttua. Seksistä ei saa eikä tule nauttia, se ruma mies kyllä saa.

Ja yleisesti, sinussa on vikaa, jossainhan sen viankin on oltava.

Äänestä

Ole rauhassa nuori materialisti! :-D Elä, kokeile, koe kaikkea!
Anna niitten jotka on pallon jalkaansa hankkineen louskuttaa leukojaan, se on kateutta!
Niin kauan kun koet tuon elämäntavan SINULLE sopivaksi, jatka rauhassa. Muista kuitenkin että et saa vahingoittaa tai loukata ketään. Pysy erossa varatuista!

Äänestä

Miksi kysyt?

Äänestä

Olet vain nuori.

Äänestä

@nuori naine

Ensiksi sanoit että olet materialisti ja haaveilet kulutustuotteesta, mutta sitten puhut vain seksistä, nä on ihan kaksi eri asiaa, ymmärrätkö edes itse mistä kirkoittelet ja haluat? Mistä me nyt puhutaan?

Äänestä
  • Sanoisin että puhutaan nuoren miehen ajankulukseen sorvaamasta aloituksesta?

    Äänestä

Olet mitä parhainta vakipanoainesta, kunhat lakkaat sotkemasta seksiä ja rakkautta keskenään.

Äänestä

Olet varmasi todella nuori vielä, ainakin kirjoituksestasi päätellen.

"En vain pysty olemaan miehen kanssa joka ei kiihota." Kemiat täytyy olla kohdallaan. Tosin on ihmisiä, joille seksi ei ole tärkeintä. Tulet huomaamaan, että me ihmiset olemme erilaisia ja arvostamme eri asioita ja tämän takia parisuhteetkin ovat erilaisia. KUkaan ei pysty sanomaan toiselle, millaisessa parisuhteessa pitää olla tai mikä tekee kaikki ihmiset onnelliseksi. Toisille se voi olla turvallisuus, toisille perhe, toisille materia, toisille hyvä seksi jne.

"Pitääkö ottaa joku ruma mies ja mennä sen kanssa naimisiin vai mitä? " Kysytkö tätä tosissasi?? Ruma mies voi kiihottaa moniakin naisia. Et kai kuvittele, että hyvää seksiä on vain hyvännäköisillä?

Kun kasvat, saat vastauksia kysymyksiisi, ihan itsestään.

Äänestä

Mulle tuli noi ajatukset mieleen kun tykkään esim. meikeistä ja aina mulle on ollut tärkeää et miehen tai pojan kanssa seksuaalinen kemia synkkaa, ei tuu muuten mitään, ei vaikka haluaisin ja täällä palstoilla niin monet ivaa miten naiset valkkaa sitä ja tätä, että mietin saanko olla onnellinen edes parisuhteesta jossa on intohimoa, vaatteistani, meikeistä etc. KUN vertaa itseäni koko ajan vanhempiin ihmisiin, täteihin ja sellaisiin jotka ei enää kuluta kuin ruokaan ja on niin parempaa ihmistä, et miten mä ja mun elämä, oonko ihan vääränlainen vaikka en mä mielestäni kompensoi mitään, haluisin vaan nauttia elämästä, mutta se on vaikeaa tän syyllisyyden takia.

Äänestä
  • Tämä maailma on täynnä oikeasti pahoja, hävyttömiä ja itsekeskeisiä miehiä ja naisia, jotka eivät kysele tekojensa oikeutusta nettipalstoilla. He vain tekevät, vaikka rikoksia vasemmalla kädellä.

    Sitten jotkut nuoret ihmiset tuntevat turhaa syyllisyyttä siitä, että haluavat seksuaalisen kemian synkkaavan - kuten haluavat muuten kaikki muutkin ihmiset omalla kohdallaan.

    Äänestä

et ole kun muistat ettet ala seurutella luusereiden kanssa vaan pidättäydyt seurassa jossa sinua arvostetaan

Äänestä

Tämä taitaa olla provo... joo, olet hirveän paha ihminen, hienon vivahdeköyhästi osaatkin typistää itsesi meikeistä ja seksuaalisesta kemiasta tykkääväksi, pahaksi naiseksi.

Lakkaa toki hengittämästä ja tee muutenkin, mitä joku luonnevikainen sanelee, niin astut suoraan hyvyyden maailmaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuori nainen kysyy kirjoitti:

Mä olen nuori materialisti ja haaveilen useistakin kulutustuotteista. Suhteeni valitettavasti usein perustuvat seksille ja kestävät niin kauan kun seksi on hyvää, mietin sotkenko seksin rakkauteen mutta se vain on niin kivaa! En vain pysty olemaan miehen kanssa joka ei kiihota. Onko minussa jotain vikaa? Miten tulisi elää? Pitääkö ottaa joku ruma mies ja mennä sen kanssa naimisiin vai mitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu