Kun nainen kuvaa raitiovaunupysäkkejä, häntä tituleerataan taiteilijaksi ja haastatellaan valtakunnan päälehteä myöten. Kun mies kuvaa rautatieasemia ja junia, häntä haukutaan puskissa kyykkiväksi autistiksi ja naurettavaksi, naista-ansaitsemattomaksi pelleksi.
http://www.hs.fi/ihmiset/Kemisti kuvasi kaikki Helsingin ratikkapysäkit/a1392835280624
http://www.hs.fi/ihmiset/Kemisti kuvasi kaikki Helsingin ratikkapysäkit/a1392835280624
Vastaukset 9
Vanhimmat
Noinhan se menee. Kaikki mitä nainen tekee on aina normaalia, seksikästä, kaunista, sympaattista, mielenkiintoista tai hienoa.
Jos mies tekee samoja juttuja, se on joko naurettavaa, pervoa, typerää, tylsää jne....
Sama kaksinaamainen asenne pätee myös itsetyydytykseen. Miettikääpä, miten eri tavalla suhtaudutaan masturboivaan ihmiseen sen mukaan, kumpi on hänen sukupuolensa.
No siitä miehet voi syyttää ihan itseään. Kuinkahan monta tuhatta miestä nytkin tumputtaa joilleki naisten runkkausvideoille ja kuinka moni nainen vastaaville miesten videoille, varmaan 0 kpl.
Mitä naiset sitten ajattelevat masturboidessaan jolleivät miehiä?
Mielikuvaa jostain paremmasta kuin miehestä.
Se on huorittelun toinen puoli. Mitäs ihailette panomiehiä ja haukutte panonaisia. Turha siis kitistä.
Nainen ajattelee itseään.
Lihavan naisen ajatukset runkatessaan:
"Olen kaunis, nuori ja hoikka. Kaikki miehet haluavat ja palvovat minua. Olen todella haluttava."
Siinä se ero onkin. Ei miestä ruma nainen kiihota ellei jokin fetissi ole kyseessä. Rumanainen voi jyystää itseään sauvalla pimeässä silmät kiinni ja se on täydellistä sille.
Voikohan tuota nyt edes hyvällä tahdollakaan naiseksi luonnehtia.