... on se, että tavalliselle, nätille suomalaiselle naiselle ei kelpaa tavallinen, hyvännäköinen suomalainen mies.
Tavalliselle suomalaiselle miehelle kelpaisi kyllä tavallinen suomalainen nainen.
Tavalliselle suomalaiselle miehelle kelpaisi kyllä tavallinen suomalainen nainen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joo, ei ole kemiaa....
Tavisnaiselle kelpaa vain komea/pitkä mies, rumalle naiselle tavis jne aina ylöspäin..
Omasta kaveripiiristä olen huomannut asian ihan käytännössä tapahtuvan..
"Tavisnaiselle kelpaa vain komea/pitkä mies, rumalle naiselle tavis jne aina ylöspäin.. Omasta kaveripiiristä olen huomannut asian ihan käytännössä tapahtuvan.."
Eli omien havaintojesi perusteella nainen kiinnostuu vain omaa tasoaan paremmista miehistä?
Kyllä ja se mikä oli huolestuttavaa oli se, että jopa YTM kaverini seurusteli vuosia sellaisen naisen kanssa jonka itse olisin ehkä pitkin hampain kelpuuttanut..
Ahneet akat, joilla miehessä merkitsee vain työ ja raha, ei niinkään se, vihtyykö miehen kanssa.
Pieni maa. pienet piirit. Panoringit nostaa päätään kun pienessä maassa ei näitä YTM:jä ole panemaan liian paljon. Joten niistä vähistä tapellaan ja muut jää nuolemaan näppejään. Esmes Briteissä tai Saksassa missä pikkasen enemmän kansaa, saa ätmitkin joltain kääpäseltä.
Pariutumisen suurin ongelma on kun naiset ei pysy ruodussaan eikä miehet niitä edes yritä sinne laittaa. Katsoin tuossa joku päivä sitten sitä farmi-sarjaa vähänaikaa, eikös siinä ole tarkoitus olla niin kuin joskus aikoinaan? No ei siltä näyttänyt kun naiset kävi valtataistelujaan ja aisurimiehet niitä myötäili, enpä katsonut edes loppuun kun eihän se oikeasti ole silloin niin ollut vaan naiset on tyytyväisenä puuhailleet keittiö- ja siivoustöissä ja miehet on häärineet miesten töissä, roolijako on ollut selvä ja hommat toimineet. Nuo nyt farmi-sarjassa olevat ei olisi pärjänneet kuukauttakaan jos siihen aikaan oikeasti joutuisivat.
Kyllähän se niin menee että kauneus on katsojan silmissä.... Omat mieheni ovat olleet minun luonteeseen sopivia ei niinkään komeita tai pitkiä.
Pitäisikö naisten etsiä ruma mies kumppanikseen vaikka ei kemiat toimi jotta katkerat ihmiset ei täällä jauha tätä asiaa?
Luulen että se vielä isompi ongelma siellä taustalla on naisten heikko motivaatio. Kumppani ehkä halutaan, mutta se haluaminen on hyvin huteralla pohjalla eikä se näy konkreettisina toimenpiteinä. Naisten olisi naurettavan helppo löytää kumppani, mutta se ei saa tapahtua helposti eikä omasta aloitteesta. Miehen pitää jostain ilmestyä naisen elämään ja tietysti sen pitää olla juuri se oikeanlainen mies. Tämä lisää vaikeusastetta melkoisesti, mutta niin kai tämä ekosysteemi on suunniteltu...