Teemu vs. Jari

Alkaa Teemunkin ura pikkuhiljaa olla pulkassa. Vaan kuka mielestänne on kaikkien aikojen paras suomalainen jääkiekkoilija? Kurri? Selänne? Joku muu?

5

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ice hockey

      Vaikeata on heistä parasta valita! Joskin Selänteestä välittyvä intohimo ja omistautuminen jääkiekolle nostaa hänet kyllä omaan arvoonsa

      • Katselin huvikseni NHL:n tilastoja. Teemu on vähän pisteissä edellä, mutta Jari teki ne paremmalla piste/ottelu-tehoilla. Kunhan mietin, että oliko se Jarin, ketjukaveri Waynen vai molempien ansiota.


    • Selänteellä on sekä pelisilmää, että nopeutta. Kurrilla ei ollu ku pelisilmää, äärettömän hidas mies. Joten valinta on ilmeinen.

      Sitä paitsi. Tikkanenkin on voittanu viis kertaa Stanley Cupin, ennemmin se kuitenkin ku Kurri. Tikillä on silti persoona, Kurrilla ei sitäkään.

      • Eikös Kurrillakin ole viisi sormusta? Tiki on aikalailla takamatkalla pistepörssissä. Eikä sillä, etteikö sekin olisi ollut helvetinmoinen kiekkoilija.


    • Ehkä Teemu tekee comebäcin seuraaviin olympialaisiin, kun o-mitalli puuttuu.
      Täytyy nostaa hattua, Teemulla kun löytyy sitä kiekkointoa. Tunsin yhden naisen, joka tunsi Teemun nuorena, eikä T. puhunut kuin lätkästä ja edelleen jaksaa puhua lätkästä. Parhaan lätkävaimon tittelin ansaitsee rouva Selänne.

      Paras lätkän pelaaja taasen Stig Wetzel... ai niin, hän oli maalivahti, joten Matti Murto

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      375
      8275
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      162
      2616
    3. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      948
    4. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      863
    5. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      12
      850
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      836
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      833
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      812
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      786
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      69
      725
    Aihe