Alkaa Teemunkin ura pikkuhiljaa olla pulkassa. Vaan kuka mielestänne on kaikkien aikojen paras suomalainen jääkiekkoilija? Kurri? Selänne? Joku muu?
Teemu vs. Jari
5
141
Vastaukset
- Ice hockey
Vaikeata on heistä parasta valita! Joskin Selänteestä välittyvä intohimo ja omistautuminen jääkiekolle nostaa hänet kyllä omaan arvoonsa
Katselin huvikseni NHL:n tilastoja. Teemu on vähän pisteissä edellä, mutta Jari teki ne paremmalla piste/ottelu-tehoilla. Kunhan mietin, että oliko se Jarin, ketjukaveri Waynen vai molempien ansiota.
Selänteellä on sekä pelisilmää, että nopeutta. Kurrilla ei ollu ku pelisilmää, äärettömän hidas mies. Joten valinta on ilmeinen.
Sitä paitsi. Tikkanenkin on voittanu viis kertaa Stanley Cupin, ennemmin se kuitenkin ku Kurri. Tikillä on silti persoona, Kurrilla ei sitäkään.Eikös Kurrillakin ole viisi sormusta? Tiki on aikalailla takamatkalla pistepörssissä. Eikä sillä, etteikö sekin olisi ollut helvetinmoinen kiekkoilija.
Ehkä Teemu tekee comebäcin seuraaviin olympialaisiin, kun o-mitalli puuttuu.
Täytyy nostaa hattua, Teemulla kun löytyy sitä kiekkointoa. Tunsin yhden naisen, joka tunsi Teemun nuorena, eikä T. puhunut kuin lätkästä ja edelleen jaksaa puhua lätkästä. Parhaan lätkävaimon tittelin ansaitsee rouva Selänne.
Paras lätkän pelaaja taasen Stig Wetzel... ai niin, hän oli maalivahti, joten Matti Murto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3978553Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1702891- 131232
- 761008
- 64928
- 25916
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61913- 55893
- 64852
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72822