Apua tarttisin!

wannabefit

Moi! Oon 15 vuotias tyttö ja oon aika hoikka. Käyn salilla pari kertaa viikossa ja harrastan koripalloa 3-4 kertaa viikossa. Oon ysillä, joten koulu vie paljon aikaa. Oon 173 cm pitkä ja painan noin 55kiloo. Tavoitteena ois kesäks saada sellane pyykkilautavatsa ja jenkkikset pois KESÄKSI. Takapuoli ja käsivarret on kans treenis, mutta niihi oon jo suht tyytyväinen. Vatsa vaa tuntuu olevan epäkunnossa ja ei muutu siitä.
Siksipä pyytäisinkin teitä auttamaan! Rasvaprosentti netin mukaan on 19-21 (se vaihtelee eri laskureissa) ja tiedän, että pyykkilautavatsa tarvitsee alle 15% rasvaprosentin. En tiiä mitä mun pitäs tehä, että saisin loputkin rasvat pois kropasta. Töitä oisin valmis tekemään, mutta en tiedä mitä tehdä. Oon kuullu, että aamuaerobinen auttaisi, mutta mulla on sitä koulua kumminki.. Pitääkö sitte vaa alkaa herätä joskus 5 ja käydä lenkillä? Auttakaa jooko!!

2

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • answerplease:(

      Vastatkaa jooko!:)

    • teenivelho

      15-vuotiaan naisen ei kuulukaan omistaa näkyvää pyykkilautaa. Lihastreeniä ja korista sekä ruokavalio kuntoon niin pyykilauta tulee parissa vuodessa näkyviin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe