Naapurin kamalat matot

Suitsait

Katselin eilen päivällä kun naapurin rouva vei mattojaan pihalle.Siinä levitti ne tamppaustelineelle.Eikö nyt mitään muuta kun aivan kamalia mattoja kotiinsa laittanut.Aivan kamalan värisiä.Ruskeita pitkiä raitamattoja,muovimattoja kaikissa synkissä väreissä.Eikö ihmisillä ole yhtään väliä minkälaisia mattoja tm. tekstiileitä kotiinsa kantavat.Tuntee jo sivusta katselevana häpeää kun naapurustossa "halpamattoja" ja pyykkituvan vaatekirjostakin näkee että ei osata pukeutua.Perus t-paitoja Olvi ja Karhu mainoksilla,pikeepaitoja,tennissukkia,kauhtuneita ja nukkaisia sloggeja (en ikinä laittaisi jalkaan niin rumia),verkkareita,tuulitakkeja jotka ovat aikansa eläneitä.
Miettikää ihmiset oikeasti mitä kotiin kannatte ja päällenne puette.Hävettää olla naapurinne.

8

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sydämmistynyt

      Joo, todella paha juttu!!
      Voimia ja halauksia.

    • Paskaa mopopojille

      Kävimpä taas Nestorin kans hiihtolavulla kävelemässä. Olipa se virkistävää.
      Ja arvatkaapa mitä? No ryökäsimme isot kasat ulosantiamme keskelle latua. Mihimpä muuallekaan. Sinne on pirun mukava paskoa kaikessa rauhassa luonnonhelemassa.
      Eikä ollut mopopoikiakaan ajamassa päälle. Jos tulevat sinne, voitelen Nestorin paskaa naamalle.

      • Latu paskomisiin hei

        Niin uusille lukijoille jäi mainitsematta että Nestori on minun uskollinen talonvahtini joka haukkuu ja liikkuu neljällä jalalla. On muuten tosi viisas koira.
        Ei paskanna omalle pihalle. Se on naapurin piha tai hiihtolatu.
        Eikä jää mopopoikien potkittavaksi ja yliajettavaksi.


    • avotakan pilanumero

      Asiaa! Olen törmännyt tähän ilmiöön ja niin se vain on. Jos ei osaa pukeutua, ei kodinkaan sisustus onnistu. Ihan hirveässä kämpässä tässäkin joku aika sitten jouduin käymään. Joka ikkunassa erilaiset verhon rötkäkeet. Oli pitsiä ja kukkakuviota ja nipsuilla kurtattu laskoksille. Kamalaa! Ja entäpä ne matot tässä "tyylikodissa"?? Tunkkaisia teko-itämaisia kuvotuksia! Huh! Yleensäkin koko huusholli ihan hirveän synkkä! kaiken kruunasi taulut; vaihtokehyksissä kaikenlaisia maisemia ja pikkukrääsää naulattu seinään, jopa olohuoneessa! huonekalut tyyliä "kerran ostettu, ikinä ei vaihdeta". Erittäin epäviihtyisä murju. Vierailu oli nolo.

    • mie romahan

      mmie romahan! apuva

      • itken lisä vvaan

        Teen rikoilmoituksen. Puhut nekatiivisia juttuja naapurin matoista ja mie en tykkää sellasesta. En koskaan läy baarissa. Luen kotona raamattua.


      • voieeeeh
        itken lisä vvaan kirjoitti:

        Teen rikoilmoituksen. Puhut nekatiivisia juttuja naapurin matoista ja mie en tykkää sellasesta. En koskaan läy baarissa. Luen kotona raamattua.

        hahhaha


    • kärpässieni

      Niin ja sitten on kamalia ne kaikki eri harmaan sävyt seinissä ja lattioissa ja tekstiileissä. Ja vielä kamalampia ovat ne violetit ja tummanpunaiset piristykset.
      Samoin ovat kauheita ne vaatteet joita ihmiset pukevat päälleen. Mustaa, harmaata, valkoista. Ja hiuksissa punainen raita. Ja keinokuitua jotka nyppyyntyy heti.
      Ihan kuin värit olis loppunu maailmasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      201
      4347
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      441
      3253
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2138
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1790
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1178
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1023
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1015
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      24
      941
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      75
      908
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      906
    Aihe