Tänään alkoi minun laihdutusurakkani. Lähtöpainoni on 94,4kg ja pituutta 174cm. Nyt mennään päivä kerrallaan eteenpäin ja toivotaan kovasti että kesällä menisi pienemmät vaatteet päälle. Ikävintä lihavuudessa on se että kaupasta joutuu aina etsimään kaikista suurinta kokoa eikä terveyskään tätä painoa kestä. Nyt tsemmpiä muillekin samassa tilanteessa olijoille.
Lisää virtaa kesään
Uppo Nalletar
2
129
Vastaukset
- I-haa
Hei, minulla sama meininki. Pituus 165 cm ja paino 85 kg. Tavoitteena noin 15 kiloa pois, enemmänkin saa lähteä, jos on lähteäkseen. Ruokavalio on remontissa ja vähähiilihydraattista aloittelen. Liikkumaan en uskalla vielä, kun olen toipumassa influenssasta. Kova tauti on ollut, mutta siitä onneksi voittajana selvisin. Vielä yskä vaivaa. Tsemppiä sinulle ja kaikille muillekin urakan aloittaneille ja jatkajille.
- Uppo Nalletar
Ei tämä oikein hyvin suju....Nyt aloitetaan alusta.Eka viikko meni ihan mönkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1076813
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324088törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303505Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3901883- 331438
- 321399
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi491199Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111026Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11970Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen161943