tykkään uhkeista, ei kovin ylipaanoisista runsastukkaisista naisista pitsisissä alusvaatteissa, ovat mielessäni usein ja nään kummallisia fantsuja.
ps oma eukko on tälläinen mutta halut edes pukea päälle noita on aika heikot saati muut halut
olenko normaali mies
12
617
Vastaukset
- kokemusta on....
Kyllä, olet todellakin ihan normaali mies.
Naiset, nämä elämämme sulostuttajat ovat aivan oma rotunsa, joita ylsikään mies ei pysty ymmärtämään.
Nyt kuulen heti jonkum naisen huutavan:"Älä yleistä", mutta juuri niin teen.
Naisesi on ymmärtänyt sinun pitävän tietyn tyyppisistä alusvaatteista vaimosi päällä, olet ostanutkin niitä hänelle aika kasan ja hän on ottanut ne vastaan, mutta ei laita niitä päälleen.
Miksi hän ei laita niitä päälleem, vaikka ne ovat ihan tavallisia alusvaatteita, joita myydään perus tavarataloissa ja marketeissa.
No tietenki siksi, koska sinä olet ne hänelle ostanut, ja hän tietä, että sinä pitäisit kovasti vaimostasi niissä alusvaatteissa.
Näin yksimkertaista se on.
Vaimosi ei halua tehdä mitääm semmosta, mistä sinä pitäisit, mutta pitää itsestään selvänä, että sinä teet kaikki ne jutut joista vaimosi pitää ja teet ne viimeistä piirtoa myöten juuri niinkuin vaimosi haluaa.
Tämä on vaimosi mielestä tasa-arvoa ja, jos tähän vaimon tasa-arvokäsitykseen et sopeudu, niin piru sinut perii koko sukusi ja vaimon suvun akkaköörin kanssa.
Nimimerkillä, kokemusta on
teen. teen- Huomautus:
Sinun kokemuksesi eivät ole yleispäteviä.
- II Huomautus!
Huomautus: kirjoitti:
Sinun kokemuksesi eivät ole yleispäteviä.
Kuule, kyllä ne on!
- Ratkaisuksi
Vaimosi siis ei pidä miehestään. Jollei tilanne kelpaa, ero on ihan hyvä ratkaisu. Ja ne elämään suuresti vaikuttavat eri- ja yksimielisyydet kannattaa seuraavalla kierroksella sitten tarkistaa etukäteen.
- ....
........
- zzzzzzzzzzzzzzzzzzqq
meitä on moneen junaan ja asemalle jävät erikseen.
- kokemusta on, toimii
Vaimo ei halua missään nimessä ero, koska jäisi puille paljaille.
Itsellänikään ei niin suurta erointoa ole, koska kaikki hommat sujuu näinkin.
Käyn vieraissa kun huvittaa, teen mitä huvittaa,tai olen tekemättä. Vaimolla on tietenkin sama oikeus.
Elämä näin vapaana miehenä ei ole ollenkaan hassumpaa.
Suosittelen, jätä ilkeä ja aina säkättävä vaimosi vain ihmettelemään.
Tulevalle elämällesi helppo aloitusrepliikki.
Pidäppä vaimo vähän pienempää suuta, sillä paikkaasi on kyselty! - Ei käy kateeksi
kokemusta on, toimii kirjoitti:
Vaimo ei halua missään nimessä ero, koska jäisi puille paljaille.
Itsellänikään ei niin suurta erointoa ole, koska kaikki hommat sujuu näinkin.
Käyn vieraissa kun huvittaa, teen mitä huvittaa,tai olen tekemättä. Vaimolla on tietenkin sama oikeus.
Elämä näin vapaana miehenä ei ole ollenkaan hassumpaa.
Suosittelen, jätä ilkeä ja aina säkättävä vaimosi vain ihmettelemään.
Tulevalle elämällesi helppo aloitusrepliikki.
Pidäppä vaimo vähän pienempää suuta, sillä paikkaasi on kyselty!Et kuulosta mukavalta tyypiltä. Etkä onnelliseltakaan. Mutta oma asiasihan tuo on.
(Asia todennäköisesti kuitenkin on niin, että olet naimaton keski-ikäinen mies, joka lieittää pahinta puutettaan lueskelemalla alusvaatepalstoja, kun ei ilkeä seksipalstoillekaan mennä, jos vaikka äiti huomaisi.) - kokemusta on
Ei käy kateeksi kirjoitti:
Et kuulosta mukavalta tyypiltä. Etkä onnelliseltakaan. Mutta oma asiasihan tuo on.
(Asia todennäköisesti kuitenkin on niin, että olet naimaton keski-ikäinen mies, joka lieittää pahinta puutettaan lueskelemalla alusvaatepalstoja, kun ei ilkeä seksipalstoillekaan mennä, jos vaikka äiti huomaisi.)No, et sinäkään.
Onnelline todellakin ole. Niin, naimisissa, kyllä yli 30 vuotta, revi siitä! - Eronnut nainen
kokemusta on, toimii kirjoitti:
Vaimo ei halua missään nimessä ero, koska jäisi puille paljaille.
Itsellänikään ei niin suurta erointoa ole, koska kaikki hommat sujuu näinkin.
Käyn vieraissa kun huvittaa, teen mitä huvittaa,tai olen tekemättä. Vaimolla on tietenkin sama oikeus.
Elämä näin vapaana miehenä ei ole ollenkaan hassumpaa.
Suosittelen, jätä ilkeä ja aina säkättävä vaimosi vain ihmettelemään.
Tulevalle elämällesi helppo aloitusrepliikki.
Pidäppä vaimo vähän pienempää suuta, sillä paikkaasi on kyselty!"Vaimo ei halua missään nimessä ero, koska jäisi puille paljaille."
Olet siis saanut vaimon allekirjoittaman avioehdon kun menitte naimisiin. Yleensähän nainen "putsaa" miehen kun tulee avioliittoon tyhjätaskuna mutta eron tullessa vie puolet miehen omaisuudesta. Jos lapset asuu vielä kotona, vaimo jää asumaan asuntoon ja mies joutuu etsimään itselleen uuden asunnon.
Moni vaimo on liian kiltti ja sietää kaltaistasi vieraissa hyppäävää miestä turhan pitkään. Tämä sinkkunaisen elämä onkin ihan mukavaa yli 30 vuotisen avioliiton jälkeen. Ei tarvitse palvella toista eikä kukaan vahdi mustasukkaisena missä kuljen. - Ei käy kateeksi
kokemusta on kirjoitti:
No, et sinäkään.
Onnelline todellakin ole. Niin, naimisissa, kyllä yli 30 vuotta, revi siitä!Höpö höpö. Ihminen, joka kuvailee avioliittoaan tällä tavalla
- kokemusta on
Eronnut nainen kirjoitti:
"Vaimo ei halua missään nimessä ero, koska jäisi puille paljaille."
Olet siis saanut vaimon allekirjoittaman avioehdon kun menitte naimisiin. Yleensähän nainen "putsaa" miehen kun tulee avioliittoon tyhjätaskuna mutta eron tullessa vie puolet miehen omaisuudesta. Jos lapset asuu vielä kotona, vaimo jää asumaan asuntoon ja mies joutuu etsimään itselleen uuden asunnon.
Moni vaimo on liian kiltti ja sietää kaltaistasi vieraissa hyppäävää miestä turhan pitkään. Tämä sinkkunaisen elämä onkin ihan mukavaa yli 30 vuotisen avioliiton jälkeen. Ei tarvitse palvella toista eikä kukaan vahdi mustasukkaisena missä kuljen.Kyllä, juuri näin on tapahtunut.
Avioehto on olemassa. Lapsia on tasan yksi tyttö, joka täyttää kohta 30 vuotta. Menestyy hyvin ja on erittäin hyvässä työpaikassa ja tienaa ruhtinaallisesti. Enemmän kuin minä koskaan, vaikka en minäkään ihan peruspalkalla töitä tehnyt., mutta isot kansainväliset yhtiöt maksaa osaajille, kun on halua ja valmiutta lähteä töihin ulkomaille.
Edellinen rouva laajentaa liivitietouttaan ja hyvä niin. Toivottavasti löydät sopivoa liibejä ympärillesi, sillä tämä ihmistuntemus ei todellakaan ole sinun alasi.
Eronnut rouva ymmärsi heti yskän.
Mutta niin se vaan menee, että kaikki ei voi millään ymmärtää kaikkea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie953443Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta33337Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää502353Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762301Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut862266Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392088Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt301847HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364101844Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1161772Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401605