Jos mies ei ole rakastunut suhun, haittaakse?
mies ei ole rakastunut?
7
138
Vastaukset
- seksiähän se vain on
ei haittaa =)
- rakastuvat miehet
tarkoitamme parisuhdetta ja siinä elämistä?Tarvitaanko miehen rakastuminen?
- kunnioitus
rakastuvat miehet kirjoitti:
tarkoitamme parisuhdetta ja siinä elämistä?Tarvitaanko miehen rakastuminen?
Ei rakastumista tarvita.
Sensijaan luottamusta, kunnioitusta,arvostusta,myötäelämistä, ystävyyttä, kuuntelijaa,puolin ja toisin.
Toisen hyväksymistä kaikkine vikoineen.
Niin, mitä se rakkaus on? - rakkausihanaa
kunnioitus kirjoitti:
Ei rakastumista tarvita.
Sensijaan luottamusta, kunnioitusta,arvostusta,myötäelämistä, ystävyyttä, kuuntelijaa,puolin ja toisin.
Toisen hyväksymistä kaikkine vikoineen.
Niin, mitä se rakkaus on?Tuohan pelkkä ystävyys-panosuhde.
Rakkaus on tunne, joka valtaa koko kehon, ja saa vatsan nipistelemään, jalat veltoiksi, ja pään pyörryksiin. Rakkauden tunne pitää yllä vahvaa molemminpuolista tunnesidettä, jolloin vastamäkipäivätkään eivät saa paria eroamaan.
- mutta haittaakse
Yleensä jos parisuhteessa jompikumpi ei ole ollut alussakaan rakastunut, se tulee haittaamaan koko suhdetta sittemmin.
- 17+8
Ei, mutta jos seurustellaan niin haittaa ja sitten ei enää seurustella...
- kuin avopari
Ei haittaa, ainakaan vielä.
Asutaan samassa kerrostalossa, eri kerroksissa omissa asunnoissamme.
Kummatkin ollaan erottu, n. 5-kymppisiä ja meidän suhteemme on: kaveruus pohjalta vakiparina seksiä n. 2-3 kertaa viikossa.
Toisinaan käydään yhdes kaupassa, mä kokkaan ruuan (ruokalasku puolitetaan) ja pesen pyykin ja korjaan vaatteet tarvittaessa, mies imuroi molemmat asunnot, ja tamppaa muutaman kerran vuodessa matot.
Korjaa korjattavat koneet, lukot ja vaihtaa lamput, säätää elektroniikan jne.
Kummallakin on myös tarvitsemansa omarauhansa. Seksin jälkeen yleensä yövymme toistemme luona, heräten aamulla yhdessä.
Yli kaks vuotta jo sujunut ilman suurempia kinaamisia, ei ole paineita ja kumpikin tietää miten asiat on. Niistä ollaan keskusteltu ja luotamme toisiimme.
Tämä järjestely tyydyttää meitä kumpaakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1464906Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa183537Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1583347Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss322818Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu952578Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181853Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky81488Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101472Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1381402Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut111267