Skinien ja punkkareiden erot?

mievaantääl

Nii, mitä eroa on skinheadeilla ja punkkareilla? Mikä on sharp skinhead? Voiko ihminen olla skini ja punkkari yhtäaikaa?

Kertokaa tietämättömälle

6

690

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mievaantääl

      Ja voiko punkkari olla samalla vähän isänmaallinen?

    • mievaantääl

      vastauksia? :D

    • OLEtkoTYHmä

      niiden isoin ero on se ett ne on vihollisia... ja ei mun mielest voi olla ellei oo joku petturi.... skinheadit on natsien kannattajia ja punkkarit on natsien vihaajia! D::: ihme ettet oo viel saanu turpaas täst kysymyksest

      • Tiedoksianto

        Jos juntti tiesit ni original skinit ovat briteistä ja ei ne ollu natseja. He eivät ottaneet poliittista kantaa juurikaan tietysti niissä Oi! Punk biiseissä ottivat kantaa jossai määrin. Ja mievaantääl ni sharp tarkoittaa SkinHeads Against Racial Prejudice eli skinheadit rotuennakkoluuloja vastaan. Perustettu juuri siitä syystä että halusivat korostaa sitä että kaikki skinit eivät ole rasisteja/suomijuntteja.


    • Bobobobo
    • fyukfk

      Skini on nyljetty punkkari jolta on hakattu kuulo pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4732
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      205
      3774
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1224
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1193
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      33
      942
    Aihe