Kysymyshän kuuluu, että voiko lihavuus estää löytämästä rakkautta ?
Vai onko naurettavaa ja pinnallista ajatella, että rakkaus olisi ulkonäöstä kiinni ?
Vai onko naurettavaa ja pinnallista ajatella, että rakkaus olisi ulkonäöstä kiinni ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei, tietenkään rakkaus ei ole ukonäöstä kiinni. Vain pinnallinen lapsen asteelle jäänyt ätmi kieltäytyisi naisesta vain painon vuoksi.
Se olisi melkein yhtä hölmöä kuin jos nainen tapaisi hienon miehen, mutta antaisi tälle pakit kun kävisi ilmi että mies on 160cm pituinen.
Kyllä aivan hyvin voi. Esim minua yritti yksi lihava nainen, jos hän olisi ollut hoikka niin olisin ehkä antanut tilaisuuden.
Jos tsekkaa toisen pepun ja siitä seuraa pahoinvointia niin mitä tulevaisuutta voi suhteella olla?
No lihava nainen ei lihavaa miestä ottaisi kuin tosi harvoin, joten sanoisin että aika vaikeeta lihavan on löytää kumppani joka hyväksyy ylipainon. Olin joskus lihava mutta laihduin ja en ole siltin löytänyt ketään naista. naiset on vaan tosi pinnallisia että miehen täytyy olla täydellinen jotta naiselle kelpaa.
Tuo on kyllä totta että lihava mies ei naiselle kelpaa kun taas lihava nainen kelpaa miehille paremmin. Ulkonäköön liittyvää pinnalisuutta on aina ja tulee olemaan jatkossakin. Tämä ei koske välttämättä lihavuutta, voi koskea muutakin. Eräs tälläinen on pituus esimerkkinä.
Täytynee kysyä joltain pieneltä, hintelältä, mutta olutvatsaiselta mieheltä, jolla on viivakooditukka.
Saattahan ne kilot jonkin verran vaikeuttaa kumppanin saamista. Miusta karu totuus vaan on se, että kyllä tuo ulkonäkö vaan merkkaa aika paljon, jopa liikaakin. Mutta toisaalta jokaisella on oma makunsa. IItse esimerkiksi pidän pienestä pyöreydestä.
Riippuu kai siitä mitä lihavuudella tarkoitetaan. Minua ei pieni pyöreys haittaa, mutta jos on äärimmäisen ylipainoinen niin jätän kyllä väliin. Olkoonkin sitten pinnallista. Mutta ei kyllä pysty katsomaan miestä joka vetää pelkkää roskaruokaa kiduksiin, eikä liiku kuin jääkaapille ja takasin sohvalle.
Olen lihavana parempikuntoinen kun moni hoikka nainen. Ylipainoa on n 10 kg
Ja juoksen varmasti saman mitä hoikka nainen. Naiset aina kuvittelee että lihava kun huonokuntoinen ja se ei jaksa mitään vaikka naiset ei itse osaa edes treenata.
Tosiasiassa vaikka olis joku bodari joka nostaa 300kg penkistä niin ei se takaa että naiset kiinnostuu. Tiedän yhden miehen salilta joka on läski mutta siltin nostaa 200 kg penkistä. Ei kaikki edes halua olla mitään mister universe arnoldeja.