Vuokrataako kukaan limusiineja torniossa ja tiedättekö jotain pientä n.20 hengen juhlatilaa (suht halpaa?) Tornion lähettyvillä? Tai mökkiä?
Limusiinia? juhlatiloja/mökkejä torniossa?
15
1344
Vastaukset
- Kylälä komeasti prkl
No on se vain hienoa ajjaa oikein jollaki limusiinillä johonki takahikiälle johonki vanhaa rotiskoon viettämään joitaki 30 wee juhlia.. Säästä ennemmin siinä autossa!!!!!
..tai jos välttämättä kiinnostaa niin mie tiän kellä olis vuokralle tarjota yks vanha navetta jossaki Sattajärven takana vissiin. Pistä viestiä jos kiinnostaa!- heeh2
Kukas sano että vanhaan rotiskoon ajamassa? tai naveettaan? Hanki sieki kavereita jotka yhessä haluais sullekki järkätä jokku yllätys pirskeet niin ei tarvi täällä kateellisena avautua.
- tyyliä lyyli
Jotku juhlii toisin ku sää, eli eivät tyhjennä yksin kossupulloa ja mee sit vessaan tumputtamaan.
- No ei v*ttu
Joo tottahan toki nyt limusiini täytyy kolmikymppisiiin olla, joka sitten illan päälle kuskaa vaikkapa vuokrattuun Cape Eastiin, sinnehän täytyy olla hommattuna vielä vähintään sata päinen pitopalvelu porukka ja vielä joku stand up koomikko joka sitten huolehtii että tämä korkean elintason päivänsankari ja hänen 500 keveriaan ei vain pääse missään vaiheessa iltaa pitkästymään... muuten ei tuu mittään.
- vielä etsitään...
mm...aattelinkin että joku ottaa kysymyksen liian raskaasti (kysyinkö naveetasta jotain?) :) Kiitos vastauksista! Enemmän kuin kiitollinen jos joku sattuisi tietämään nuita paikkoja/juhlatiloja pienelle porukalle..
- Late Lapista.
Aloittajan kannattaisi ottaa yhteyttä Tervolahoviin, siellä on sekä limusiinit että juhlahuoneistot! Alla olevan linkin takaa löytyy tietoa enemmänkin !
http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CD0QFjAC&url=http://www.lounaislappi.fi/Automaailma/1194870988886/artikkeli/suuren kokoluokan glamouria.html&ei=QFgZU-qjI4zE4gTp7YHABA&usg=AFQjCNG2NXl-I-HWl6-gBDZfmIyrZW3Jiw
Late Lapista. - epäonneavain
heh ei torniossa ole mitään limusiineja. Juhlapaikaksi voit kysyä seurakuntataloa.
- Late Lapista.
Torniosta kyllä limusiineja löytyy, ne ovat säilössä entisellä verkkotehtaalla !
Late Lapista.
- epäonneavain
tarkoitatko entisellä tehtaalla outokummun teräspajaa vai kenties jotakin romuttamoa?
- Late Lapista.
Torniosta kyllä limusiineja löytyy, ne ovat säilössä entisellä VERKKOTEHTAALTA !
Late Lapista.
- Varakasta vai ei
30set, limusiinia, juhlatillaa...
Ja halpaa.
Voi jeesus!
Jos ei ole varraa niin juhlii pienemästi. Järki käteen ja...- joopatijoo1
Kuka sanoi että vain rikkaat vois ajaa limusiinilla? :D Ääliö... btw rikkaat säästää kuluissa! :3 ja huomioithan: (suhkoht halpaa) suhteellisen! Ettei nyt koko hela hoitoa kaupungin hotellin rakennuksen tarvi olla käytössä koska juhlien vierasmääräkin on vähäinen!
- kuukeli4
Kemintiellä?? On jotkut saunatilat. Kuvien perusteella näyttivät kohtuullisilta. Facebookista löytyy kemintie 16 nimellä jos en aican väärin muista.
Sittenhän ovat säipän talon tilat joita vuokraa tornion krunni.
Ruohokarista vähän eteenpäin ja oikealle on huvila josta löytyy video youtubestakin...mökkerön nimeä en kyllä muista :/
Toivottavasti näistä oli apua :) - miemimei
Mikäli vielä ajankohtaista, niin Torniosta n. 40 km päässä sijaitseva Tervolahovi vuokraa limuja kuljettajineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383799Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81845Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44754
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22698- 56697