Olemme seurustelleet 7kk tyttöystäväni kanssa ja meillä on ollut todella hyvä seksi elämä, mutta nyt sen on latistunut. Teen tyttöystävälleni päivittäin kivoja asioita ja olen huomaavainen, kerron hänelle joka aamu ja ilta, kuinka paljon rakastan häntä jne. Viime kuukauden aikana seksiä on ollut todella vähän, en tiedä mistä tämä johtuu? Joka kerta, kun teen aloitteen niin saan samantien pakit, yleensä hän sanoo olevansa väsynyt ja että ei nyt jaksa. Hän ei jaksa aamulla eikä päivällä no eikä myöskään illalla... Hän on kyllä huomannut, että minua harmittaa se, kun emme ole vähään aikaan harrastaneet seksiä. Yleensä myös jos teen aloitteen hän saattaa jopa suuttua tai tältä ainakin minusta tuntuu. Ja se vähäinen seksi mitä meillä on vielä on ollut, on todella lahnamaista hän ei ole ollenkaan siinä mukana..
Tyttöystävä ei halua seksiä?
5
325
Vastaukset
- näin on
Seksi ystävysten kesken on syntiä,Jumalan tahdon rikkomista.
- 14+1
Niin, sinun kannattaisi koittaa kysyä ihan suoraan mistä hommassa on kyse.Ihan yleisestikkin, kaikesta pitää voida puhua, on asia mikä tahansa.
- 878797
Suoraan kysymistä minäkin suosittelisin. Onko kenties masentunut, käyttääkö e-pillereitä, jotka voivat aiheuttaa haluttomuutta.... Hyvä, että kuitenkin kerrot tykkääväsi hänestä.
- Kommentti Keijo
Vonkaat liikaa pil-lua/ahdistat tyttösi nurkkaan. Tyttöystävääsi riepoo, ettei saa omaa tilaa. Eli anna vähän tilaa ja toppuuttele himojasi niin naisesi syttyy taas.
- Avio arki
No tervetuloa vaan tähän niin monen aviomiehen arkeen LOL
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899