Näistä pisa-jutuistahan oli jo aiemminkin keskustelua, nyt on todenneet että mamu-lapset on pari-kolme vuotta kantaväestöä jäljessä ja tuon jutun mukaan vikahan on opettajissa eikä se ilmeisin:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014030818106583_uu.shtml
Eipä huolta, uskon vakaasti että ahkerasti pariutumalla mamujen ja tatskapaskojen kanssa suomalainen nainen jällleen toimii pelastavanan enkelinä, ei mene kuin pari sukupolvea niin myös kantaväestö on saatettu samalla tasolle mamujen kanssa.
Suominaiset paikkaa opettajien virheet
6
68
Vastaukset
- opettajasi...
Menepä poika takaisin kouluun; jo otsikossa on räikeä kielivirhe.
- Ikisinkku M
Koulussa ollessa pärjäsin ihan mukavasti valtakunnallisissa testeissä toisin kuin normikokeissa, sain pikku palkinnonkin parista.
- tvrs sbdrt ts
Etkös sä Ikisinkku jossai white trash kyselyssä kertonut että et lue Iltalehteä tai muita roskalehtiäkään???
- <zaps>
Narsisti valehtelee kaikesta ja hänen "periaatteensa ja arvonsa" vaihtuvat sen mukaan mikä milloinkin hyödyttää häntä eniten sillä hetkellä.
- Ikisinkku M
Toki vilkaisen nettiversiot tai ainakin mitä niistä on uutisotikoihin linkitetty enkä koskaan ole iltalehdestä erikseen maininnut vaikkei sitäkään koskaan paperisena tule ostettua kuten ei mitään muitakaan paperiversioita hömppälehdistä.
- Taasnäitä
Viime vuoden Pisa-testeihin otettiin mukaan 15% mamukouluja ja Suomen sijoitus putosi heti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83603768Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2463066Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy672513Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1791559Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana
Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast31547Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har241514Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään641470Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j141065- 611022
- 94978