Minkälainen työpaikka SE Mäkinen Logistics

miglu

Eli otsikon mukaan, millainen työpaikka on kyseinen firma? vanha ja suuri yritys, mutta silti googlesta ei löydy sitten mitään tietoa.

9

7013

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SeMäkinendown

      aivan ihme sopimuksia ja joitain epäselviä 10 tuntisia työntekijöille , siis pakotetaan tehdä . eikä siitä makseta ylityötä, vaan osa menee johonkin pankkiin jotta voi joskus saada vapaata siis vapaana tunti tunnilta:)ja ei saa edes itse päättää milloin vapaata . Näin Hangon toimipisteellä toimitaan ainakin.ja paska palkka.En todellakaan suosittele.

      • Anonyymi

        Ota selvää ennen kun kommentoit. Ketään et pakoteta mihinkään, kymppituntiset on vapaahetoista. Ja saa Vapaata x1,25h tunnista. Ja saa Tottakai itse päättää milloin on Vapaata. Aina Ei Ehkä mahdollista, mutta mahdollisuuksien mukaan.
        0h soppareita on just parasta, Ei tarvii katsoa pummeja kun niitä Ei kuitenkaan kiinostaa työnteko ja niistä päästään sillätavalla helposti eroon 😊 hyvät duunarit saa hyvätsopparit ja Hyvä palkka. Niin kuin tämä maailma pitäisi pyöriä muutenkin 😊


    • Anonyymi

      Kaikki pyritään tekemään laittomasti ja salassa Mäkisellä.
      Mitä rekkakuskeihin tulee, nekin on aivan loppu, eivät saa pitää edes laillisia ajotaukoja vaan ajokoneita peukaloidaan näyttämään että oltais levätty.
      Kaikki ilo ja reippaus revitään työntekijöidennahasta, jäljelle jää vain masennukseen sairaslomaa hakevia muuttuneita ihmisiä.
      Ne jotka nuoleskelee/paneskelee pomojenkaa saa henkilökohtasta suorituslisää palkkaansa vain olemalla ihania esimiesten silmissä.
      Parhaimmat työt annetaan pomon kavereille.
      Vedetään ihmiset piippuun jos ei työnteolla niin työpaikkakiusaamalla.

      Nuoriakin ne huikeesti kusettaa allekirjottamaan 0-sopparin lupaamalla töitä, sitten firmaan tulee uus työntekijä joka on 50vuotias "tarvitsee enemmän rahaa" ja sille annetaan myös kaikki nollasoppareiden mahdolliset työtunnit.

      ÄLKÄÄ HELVETTI EDES HIUSKARVALLANNEKAAN ASTUKO KYSEISEEN FIRMAAN!

      Jos astutte on vain yksi tie ulos --> ittensä hirteen veto!

      • Anonyymi

        Kuulostaa siltä että sun oma nuoleskeminen Ei onnistunut kovin hyvin 😅
        0h soppareita on just parasta, Ei tarvii katsoa pummeja kun niitä Ei kuitenkaan kiinostaa työnteko ja niistä päästään sillätavalla helposti eroon 😊 hyvät duunarit saa hyvätsopparit ja Hyvä palkka. Niin kuin tämä maailma pitäisi pyöriä muutenkin 😊

        50-vuotias on Ehkä enemmän kiinostunut tekee sitä duunia mihin on palkattu kun numret sillävälin selailee puhelinta.


    • Anonyymi

      Semmoinen yritys ettei voi suositella. Tänne ei kannata töihin mennä. Kiertäkää kaukaa.

    • Anonyymi

      Paska.

    • Anonyymi

      Luusereiden ei kannata mennä töihin minkään muuallekaan. Työtä tekeville hyvä paikka.

    • Anonyymi

      Pitääkö paikkansa et siellä paneskellaan työnantajia? Siitäkö ne bonukset tulee

      • Anonyymi

        Kieli ruskeana


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      762
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      710
    3. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      102
      686
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      667
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      27
      651
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      629
    7. 47
      590
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      535
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe