Eli otsikon mukaan, millainen työpaikka on kyseinen firma? vanha ja suuri yritys, mutta silti googlesta ei löydy sitten mitään tietoa.
Minkälainen työpaikka SE Mäkinen Logistics
9
5595
Vastaukset
- SeMäkinendown
aivan ihme sopimuksia ja joitain epäselviä 10 tuntisia työntekijöille , siis pakotetaan tehdä . eikä siitä makseta ylityötä, vaan osa menee johonkin pankkiin jotta voi joskus saada vapaata siis vapaana tunti tunnilta:)ja ei saa edes itse päättää milloin vapaata . Näin Hangon toimipisteellä toimitaan ainakin.ja paska palkka.En todellakaan suosittele.
- Anonyymi
Ota selvää ennen kun kommentoit. Ketään et pakoteta mihinkään, kymppituntiset on vapaahetoista. Ja saa Vapaata x1,25h tunnista. Ja saa Tottakai itse päättää milloin on Vapaata. Aina Ei Ehkä mahdollista, mutta mahdollisuuksien mukaan.
0h soppareita on just parasta, Ei tarvii katsoa pummeja kun niitä Ei kuitenkaan kiinostaa työnteko ja niistä päästään sillätavalla helposti eroon 😊 hyvät duunarit saa hyvätsopparit ja Hyvä palkka. Niin kuin tämä maailma pitäisi pyöriä muutenkin 😊
- Anonyymi
Kaikki pyritään tekemään laittomasti ja salassa Mäkisellä.
Mitä rekkakuskeihin tulee, nekin on aivan loppu, eivät saa pitää edes laillisia ajotaukoja vaan ajokoneita peukaloidaan näyttämään että oltais levätty.
Kaikki ilo ja reippaus revitään työntekijöidennahasta, jäljelle jää vain masennukseen sairaslomaa hakevia muuttuneita ihmisiä.
Ne jotka nuoleskelee/paneskelee pomojenkaa saa henkilökohtasta suorituslisää palkkaansa vain olemalla ihania esimiesten silmissä.
Parhaimmat työt annetaan pomon kavereille.
Vedetään ihmiset piippuun jos ei työnteolla niin työpaikkakiusaamalla.
Nuoriakin ne huikeesti kusettaa allekirjottamaan 0-sopparin lupaamalla töitä, sitten firmaan tulee uus työntekijä joka on 50vuotias "tarvitsee enemmän rahaa" ja sille annetaan myös kaikki nollasoppareiden mahdolliset työtunnit.
ÄLKÄÄ HELVETTI EDES HIUSKARVALLANNEKAAN ASTUKO KYSEISEEN FIRMAAN!
Jos astutte on vain yksi tie ulos --> ittensä hirteen veto!- Anonyymi
Kuulostaa siltä että sun oma nuoleskeminen Ei onnistunut kovin hyvin 😅
0h soppareita on just parasta, Ei tarvii katsoa pummeja kun niitä Ei kuitenkaan kiinostaa työnteko ja niistä päästään sillätavalla helposti eroon 😊 hyvät duunarit saa hyvätsopparit ja Hyvä palkka. Niin kuin tämä maailma pitäisi pyöriä muutenkin 😊
50-vuotias on Ehkä enemmän kiinostunut tekee sitä duunia mihin on palkattu kun numret sillävälin selailee puhelinta.
- Anonyymi
Semmoinen yritys ettei voi suositella. Tänne ei kannata töihin mennä. Kiertäkää kaukaa.
- Anonyymi
Paska.
- Anonyymi
Luusereiden ei kannata mennä töihin minkään muuallekaan. Työtä tekeville hyvä paikka.
- Anonyymi
Pitääkö paikkansa et siellä paneskellaan työnantajia? Siitäkö ne bonukset tulee
- Anonyymi
Kieli ruskeana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!1522545Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2031190Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1131101Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa389940Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi299923- 101912
- 66878
- 62855
- 53851
- 46849