Vilkaisin tuota eropalstaa kun muut ei auenneet äsken, siellä näytti olevan ketju jota voisi luulla provoksi mutta ei ehkä olekaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12109911
Joutuukohan naisraukka odottamaan kokonaisen 6kk että saa asunnonostorahat?
Taitaa niitä tomppeleita maailmassa riittää jotka uskoo ikuiseen rakkauteen, pudotus on varmaan kova kun naisella se ikuisuus kestääkin vain sen pakollisen 5v. tai vähän yli.
Naisen asuntosäästöaika
12
190
Vastaukset
- stupid
Nuo on ollut naimisissa 6 vuotta. Tyhmä äijä sillä on kun ei ole avioehtoa tehnyt.
Hirveä akka suoraan sanottuna, vain rahan perään. Kannattaa aina tehdä avioehto jos menee naimisiin.
- 3+14
"Miksi haluat avioehdon? Etkö rakasta mua? Etkö luota muhun? Mitä järkeä mennä naimisiin sitten ylipäätään, jos nyt jo mietit eroa?"
- Just näin
3+14 kirjoitti:
"Miksi haluat avioehdon? Etkö rakasta mua? Etkö luota muhun? Mitä järkeä mennä naimisiin sitten ylipäätään, jos nyt jo mietit eroa?"
Mitä järkeä on muutenkaan mennä naimisiin? On todistettu että naimisiinmeno ei ainakaan paranna parisuhdetta.
3+14 kirjoitti:
"Miksi haluat avioehdon? Etkö rakasta mua? Etkö luota muhun? Mitä järkeä mennä naimisiin sitten ylipäätään, jos nyt jo mietit eroa?"
Minähän olen se köyhä joka ei omista mitään ja silti haluaisin avioehdon, jos nyt jossain bizarromaailmassa menisin naimisiin, koska ei minulle kuulu mitään mitä toinen on hankkinut ennen avioliittoa.
- sus siunatkoon
Just näin kirjoitti:
Mitä järkeä on muutenkaan mennä naimisiin? On todistettu että naimisiinmeno ei ainakaan paranna parisuhdetta.
No susiparina on vähän noloa elää.
- Just näin
sus siunatkoon kirjoitti:
No susiparina on vähän noloa elää.
Mikä on susipari?
- Just näin
femnerd kirjoitti:
Susipari=avopari
Jaajaa. No ei se aviopari oo sen ihmeellisempi kuin avoparikaan. Ainoina eroina on sormukset ja mahdollisesti sukunimen vaihtuminen.
- 6+14
6vuoden työkeikka on ohi ja nyt on naisen palkkapäivät koittanut.
- erferer
Naiset haluaa vain rahaa ja siksi köyhät ätmit ei pääse suhteeseen naisen kanssa.
- nnhnjhmnjyh
Päinvastoin voisi sanoa, että naiset, joilla on itsellään rahaa, eivät ainakaan ota mitään ätmiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910