Niin elikkä, tietääkö kukaan että tehdäänkö tampeella (pirkanmaalla) jossain ns. brasilialaista lazerointi, jossai siis otetaan kaikki alapään karvat pois? en ole löytänyt muuta kuin bikini alueitten lazerointia... Kävin aikasemmin brassisokeroinnissa mutta se aiheutti minulle niin pahoja iho/karvankasvu ongelmia että oli pakko lopettaa, ja sheivaamisen kanssa vähän sama ongelma :( Ja onko kellään tietoa että missä hinnoissa kyseisen alueen lazeroinnissa pyöritään? -kiitos vastauksista :)
"Brasilialainen lazerointi" tampere?
4
274
Vastaukset
- Kalliiksi tulee
Laserkäsittely on kallista! Oletettavasti hinnaston (firma löytyy Koskikeskuksesta) Bikini L tarkoittaa kaiken poistamista. Laserepiloinnin hinta on 420 € lääkärin tekemänä ja 320 € sairaanhoitajan tekemänä kerralta. Käsittely pitää uusia ainakin 6 kertaa ennen kuin kaikki tummat karvat on pysyvästi poissa.
- ikuinen ongelma
OHO! aika suolanen hinta :S eikait auta muuku alkaa säästän, niin ehkä sitten on jo hinnat vähän tippunu ku rahat koossa :D saako tuolla hinnalla nyt oikeasti sellaisen käsittelyn että tarvat pysyvät poissa lopullisesti? :)
- Kalliiksi tulee
Nuo on jo niitä "pudonneita hintoja", vuosia sitten hinnat oli vielä kovempia. Mutta jos riittää pienemmän alueen karvanpoisto, pääsee halvemmalla.
Jos karvoitus on hyvin tummaa, mieluiten mustaa, laser tehoaa hyvin ja riittävän monta kertaa toistettuna karvojen kasvu loppuu kokonaan. Mutta haluatko varmasti karvattoman alapään loppuelämäksesi? Monelle riittää bikinirajojen siivoaminen ja jätetään jäljelle siisti pikkualue. Tällöin hinta putoaakin jo alle parin sadan.
Hoitokertojen toisto perustuu siihen että kerralla saa "tapettua" vain silloin kasvavat karvat. Muutaman viikon kuluttua kasvaa lepovuorossa olleet karvat esiin ja sitten ne on poltettava pois vuorostaan. Tätä jatketaan kunnes karvoja ei enää kasva.
- ikuinen ongelma
kiitos, tiedosta :) juu en siis ihan posliiniksi aijokkaan vetää, halaun jättää eteen siistin pienen "puskan", mutta ajattelin että jos nyt lähetään poistamaan ja joka tapauksessa joutuu maksamaan kovan hinnan niin otetaan sitten muuten kaikki karvat pois :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki862917Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from802386Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752228Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä222185Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen71706Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue121475- 831267
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81130- 691097
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191054