Olen mies jolla on karvoja perseessä. Persettä saa aina pyyhkiä kovasti eikä se siltikään tule ihan puhtaaksi pelkällä paperilla. Ärsyttävää. Miten ne karvat sais pois sieltä?
Olen kokeillut kerran sheivata ne pois. Se onnistui mutta voi huh huh sitä kutinaa mikä siitä seuras pari viikkoa. Aivan järjetöntä syyhyä vakosessa ja kaikkialla pakaroissa mistä myös sheivasin. Näytti kyllä hyvältä silonen pylly että sellaisen kyllä haluaisin ehdottomasti.
Myöskään kikkelin ympäriltä ei oikeen voi sheivata kun tulee näppylää ja kutinaa. Joudunkin veteleen vaan mahd lyhyeksi karvat partakoneella (ei sheivaten).
Ainoa paikka minkä sheivaan on ylläripylläri: KIVEKSET!
Ne voi sheivata sileeks eikä tuu mitään kutinaa. Ei oo myöskään mitään ongelmia terän kanssa, jos joku nyt epäilee että vahingossa satuttais sinne sohiessaan. Koskaan ei ole viiltoa tullut.
Miks vain kivesten iho on kutiamatonta höyläyksen jälkeen? Miten perskarvat sais poistettua ilman kutinoita? Onko Tampereella joku pulju, jossa vois käydä vaikka ammattilaisella poistattamassa noita karvoja vahauksella tai sokeroinnilla tai millä lie järkevään hintaan?
kiitoksia vastauksista 8)
Miten sais perskarvat pois
r7fy23f837y
0
590
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301886
- 1211365
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591051- 491039
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2671009- 1341005
Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81816