Aika salamyhkäistä on taas toiminta ollut kun ei noista EU:un SS-joukoista ole mitään mainintaa ollut aiemmin missään ja nyt ykskaks niiden nimissä jo jaetaan lausuntoja:
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/katainen ukraina savon sanomat-17445
Vielä noihin varmaan ehtii palstankin äärioikeistolaisetkin liittymään, kiireesti vaan hakemusta kehiin.
http://www.verkkouutiset.fi/politiikka/katainen ukraina savon sanomat-17445
Vielä noihin varmaan ehtii palstankin äärioikeistolaisetkin liittymään, kiireesti vaan hakemusta kehiin.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hitto, ne ehtivät korjata otsikon tuohon linkin uutiseen, aiemmin siinä oli otsikkona
"Katainen SS:ssa: EU:n ja Venäjän suhteiden tila on huolestuttava"
Tumpelo Ikiderkun hommat kusee aina. Vain Kim Jong-Putte Putiinin ylistäminen sujuu.
Tosta yhdistelmästä tulikin mieleen, että jos Putin haluaisi näyttää olevansa todella kova jätkä ja saada kunnioitusta täältäkin suunnalta, niin lanaisi nyt ensin sen rappustukka-Kimin. Arvostaisin kovasti, ja Krim voitaisiin siitä hyvästä unohtaa.
Kyllä siinä media oli se joka tumpuloi kun aika kauan ehti olla ss-otsikko näkyvissä, korjasivat kun tajusivat virheensä ja sen ettei kansa ole vielä valmis niin suoraan SS-uutisointiin mutta tuo(kin) oli suora näkymä siihen mitä kulisseissa salamyhkäisesti jo puuhataan. Jyrkillä lienee jo alustettuna johtava asema euroopan uusissa ss-joukoissa, sinne vaan mukaan te innokkaat vaikka uuninhoitajiksi.
Idolisi Putin niitä uuneja lämmittelee kuten hyvin tiedät.
Kyllä siellä ukrainassa tuntuvat fasistiset voimat jylläävän juurikin siellä kaappareiden puolella:
http://yle.fi/uutiset/ukrainan_kriisi_uhkaa_nostaa_aarioikeistolaisia_voimia/7063947
Neukkukommarit, desantti-dosentti Backman ja sinä olette huvittavasti laajentaneet fasismin määritelmää. Mussolinin aatesuuntauksesta se on laajentunut koskemaan kaikkia Neuvostoliitona ja sittemmin Venäjän vastaista aatetta. Huvittavaa ymmärtämyyttä historiaa kohtaan, mikä ei sinänsä yllätä.
Ratikka...
Näin se aina menee. Kun on yhteinen "vihollinen", entiset viholliset onkin yhtäkkiä liittolaisia sitä yhteistä "vihollista" vastaan. Ja kun se yhteinen "vihollinen" on kukistettu, alkaa liittolaisten ja entisten vihollisten valtataistelu. Voidaan vaan arvailla miten siinä sitten käy. Että onko ihmiset oppineet mitään historiasta tai ei...
Aika heikko veto muuten se Backman. Se on spede. Perinteinen hännystelijä, jota kukaan ei kunnioita. Kaikkein vähiten se hännysteltävä. Kaikenmaailman Backmanit ovat vaan niin loistavia välineitä kaikenlaiseen propagandaan niin, ettei itse tarvitse siihen osallistua.
Minustakin on aika koomista se ettette te palstan kokoomuslaiset tunnu oppineen mitään historiasta, tunnista muutoksen merkkejä tai sitä mihin se voisi johtaa pahimmillaan. Onneksi meillä sitoututmattomilla on vähän parempi näkemys asioihin kun meidän ei ole ennakkoon pakko olla jotain mieltä kulloisestakin asiasta.
Muthei!
Sofi Oksanen on aina Asian Ytimessä!
Heh...
Minä kuuntelisin ennemmin mitä Ville Haapasalolla olisi sanottavaa.
Oletteko muuten miettinyt miksi hän pärjää hyvin Venäjällä ja venäläisten kanssa ilman että hänen täytyy nuoleskella niitä?
Tässä nuo kaksi päivänsädettä:
http://wulol.com/media/uploads//2013/03/kim-jong-un-emo.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-UeANtebYrvg/UE-zFRHO3vI/AAAAAAAAAS4/M1j3zAR2pmc/s1600/Vladimir Putin kannattaa Seppo Lehto Tampereen kaupunginvaltuustoon.jpg
Sitoutumaton lol :P
Vähän lisää luettavaa moukille.
Tai nääh... Onhan se Jan Hurrikin mitään ymmärtämätön kommunistipropagandaa levittävä taloustoimittaja...
http://www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2014/03/16/kaksi-syyta-miksi-venaja-toimii-niin-kuin-toimii/20143643/170
http://www.taloussanomat.fi/jan-hurri/2014/03/16/kaksi-syyta-miksi-venaja-toimii-niin-kuin-toimii/20143643/170
Ehkä tämä linkki toimii paremmin...
Heh... Ei näköjään toimi. CIA blokkaamassa...
Pääsekö näin kyseiseen artikkeliin käsiksi...?
http://www.taloussanomat.fi/sivu.php?page_id=1