Tasa-arvo ja vitut

Mitä perkeleen tasa-arvoa se on että kaikki miehet eivät saa seksiä ja suurin osa naisista saa aina aina halutessaan. Ei sekään tasa-arvoiselta kuulosta että jos syttyy sota niin suurin osa miehistä lähetetään sinne kuolemaan ja naiset säästyvät siltä kohtalolta. Itse ainakin näytän persettä tällaiselle päivälle.
13161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Voisin luetella lukuisia muitakin esimerkkejä miksi Suomi on epätasa-arvoinen paikka miehen kannalta. En nyt kuitenkaan jaksa ryhtyä siihen.

Äänestä
  • Mielestäni on ihan typerää vedota naisen pienempään palkkaan, koska mies on se joka yleensä maksaa kaiken tai raskauteen kun ei ole mikään pakko hommata itseään paksuksi.

    Äänestä

  • Mies 89 kirjoitti:

    Mielestäni on ihan typerää vedota naisen pienempään palkkaan, koska mies on se joka yleensä maksaa kaiken tai raskauteen kun ei ole mikään pakko hommata itseään paksuksi.

    Kyllä sitä nyt luulisi myös yhdet kuukautiset kestävän kun aina on joku mies miellyttämässä ja seuraa on tarjolla yli omien tarpeiden.

    Äänestä

Ensimmäinen epä-tasa-arvo on mun mielestä intti miehillä, hukata 6-12 kk tuollaiseen turhuuteen samalla kun naisilla ei ole mitään vastaavaa.. se vapauden fiilis kun pääsi intistä oli uskomaton

Äänestä

Aivan niin ja silti kaikenmaailman feministit ovat vinkumassa että maailmasta pitäisi tehdä naisille tasa-arvoisempi paikka.

Äänestä

On tyhmien ja epätoivoisten miesten vika että kaikenlaiset naiset saavat halutessaan seksiä. Jos lopettaisitte niiden keskinkertaisten ja rumien naisten panemisen tuo ongelma poistuisi. Silloin näiltä naisilta otettaisiin se yli-valta pois ja he joutuisivat nöyrtymään.

Äänestä

Naisissa on vika kun miehet antavat heille seksiä?

Äänestä

Tasa-arvo on samanlainen sana kuin esim edustuksellinen demokratia tai vaikkapa verosuunnittelu.

Sanan eksakti tarkoitettu määritelmä on aivan jotain muuta kuin ne ilmiöt joita selitellään em. sanoilla. Sanojen ideologinen merkitys on täysin eri kuin konkretia.

Tämän takia pidän kaikkia jotka yleensäkään höpisevät jostain tasa-arvosta vakavalla naamalla suorastaan tyhminä, hehän eivät ole alkuunkaan tarkastelleet ympäröivää maailmaa suhteessa käyttämänsä sanan tarkoitettuun sisältöön. Ainoa missä näen sanaa tasa-arvo käytettävän järkevästi on silloin kun sanaa käytetään jonkun eturyhmittymän pyrkiessä saamaan etua muihin ryhmiin verrattuna, silloin sana "tasa-arvo" on muutettu aseeksi jolla kiristetään/perustellaan epätasa-arvoisia hyötyjä - se onkin kyseisen sanan ainoa järkeenkäypä käyttömuoto ja sanan ideologinen perimmäinen merkitys onkin arjessa merkityksetön.

Noin yleisesti tasa-arvoa ei edes haluta oikeasti, vaan jokainen pitää kiinni asemansa hyödyistä ja tuottavuudesta ja koittaa minimoida haittoja ja vastuita vaikka tämä tarkoittaisi äärimmäistä epätasa-arvoa eri ilmiöissä.

Äänestä
  • Harvinainen tilanne törmätä ihmiseen, jota pidän itseäni älykkäämpänä. Ilahduttavaa toki kaiken tyhmyyden ja keskinkertaisuuden keskellä.

    Äänestä

Minua ei ainakaan voi tuosta asiasta syyttää. Fakta on kuitenkin ikävä kyllä se että aina tulee olemaan epätoivoisia miehiä kun kauniit naiset eivät edelleenkään huoli kuin parhaita miehiä tai ovat mieluummin vaikka ilman seksiä.

Äänestä

Mikset saman tien kiukuttele "yt-miehille"?

Äänestä
  • En syytä suotakaan siitä, jos siihen joku uppoaa.

    Äänestä

  • 3+8 kirjoitti:

    En syytä suotakaan siitä, jos siihen joku uppoaa.

    Mutta epätasa-arvo??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies 89 kirjoitti:

Mitä perkeleen tasa-arvoa se on että kaikki miehet eivät saa seksiä ja suurin osa naisista saa aina aina halutessaan. Ei sekään tasa-arvoiselta kuulosta että jos syttyy sota niin suurin osa miehistä lähetetään sinne kuolemaan ja naiset säästyvät siltä kohtalolta. Itse ainakin näytän persettä tällaiselle päivälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu