Ihana olo! ;)

Iloinen nainen ;)

Tuli tehtyä 80min lenkki, suurin osa hölkäten ja nyt on siis aivan hiton hyvä olo! ;)
1.1.2014 painoin 69,7kg ja olen 167cm. Maanantaina puntari näytti 60,3kg ja viime viikolla
painoa lähti 1kg, nyt kuulkaas on sellainen juttu että nämä kilot lähtee pois ja äkkiä! Tällä viikolla olen liikkunut joka päivä, kevätpistos iski! Maanantaina vaa'alle astun itsevarmana ja olen taas lähempänä tavoitettani (55kg), maanantaina olen varmasti alle 60kg! Yritän vain sanoa että liikunnan iloa kaikille, me saadaan nämä kilot pois! ;D

3

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iloinen minäkin

      Hienoa!

      Kuulostaapa hyvältä, että joku onnistuu. Varmasti olet tuossa kuudessakinkympissä hyvän näköinen, jos kerran paljon liikut. Mutta hyviä jatkoja sinulle viiden kilon kanssa.

      Itse olen samanpituinen ja 60 kg ja ihan tyytyväinen, mutta rakenteethan ovat erilaisia. Minulle tämä sopii hyvin, kun ikääkin on 51. Monet kevyemmät ovat sitten kasvoista kauhean ryppyisiä eli siksikin viihdyn tässä painossa.

    • kesäkuntoon

      onnittelut sinulle iloinen nainen, lenkkeily ja monipuolinen liikunta kuuluvat myös minun päivittäiseen ohjelmaan siitä saa hyvän mielen lisäksi hyvän olon...jatketaan samaan malliin, iloista aurinkoista kesän odotusta kaikille laihduttajille !

    • ritirampsu

      Onnea aloittajalle. Kun saavutat tavoitteen, olet vasta uuden elämän alussa, eikä paljonkaan tule muuttumaan, jos haluat pitää painosi. Kiinnitä huomiosi jo nyt aikaan saavutuksen jälkeen, tasapainovaiheeseen ynnä muuhun.
      Ei kuuluta jojoilijoihin, sitä toivon sinulle ja itselleni!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      175
      2968
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2566
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2220
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      73
      1849
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1773
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1651
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      102
      1452
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      217
      1151
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1120
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1079
    Aihe