Tämmöinen kysymys heräsi mieleen; Jos saat pidemmänkin aloitusviestin mutta näet jo siitä tekstistä että et ole välttämättä kiinnostunut niin käytkö silti katsomassa kyseisen henkilön profiilin?
Itselleni kun on muutaman kerran käynyt niin että henkilö jolle olen viestin lähettänyt ei ole edes käynyt profiiliani katsomassa. Toki se on ihan ok mutta eikö ihmisillä sen vertaa ole uteliaisuutta että kävisi katsomassa millainen tyypin profiili on vaikkei viesti itsessään mielenkiintoa herättänytkään:D
Itselleni kun on muutaman kerran käynyt niin että henkilö jolle olen viestin lähettänyt ei ole edes käynyt profiiliani katsomassa. Toki se on ihan ok mutta eikö ihmisillä sen vertaa ole uteliaisuutta että kävisi katsomassa millainen tyypin profiili on vaikkei viesti itsessään mielenkiintoa herättänytkään:D
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuota tapahtuu niiden kanssa joilla näyttää olevan paljon viestejä, plus-paketilla kun tuon näkee :)
Siks en edes vaivaudu laittamaan viestiä semmoselle jolle näyttää tulevan paljon viestei, vaan koitan löytää niitä joille ei tule juuri viestiä ja jotka muuten on tutustumisen arvoisia. Sitten on mahdollisuus vastauksenki saamiseen :)
Kun ei tässä mikään valtava ryntäys postilooraani ole, niin katson kyllä aina kaikkien profiilin, oli millainen yhteydenotto hyvänsä.
Käyn oikeastaan aina.
Jos jättäisin käymättä, niin silloin syy voisi olla se että meillä on ikäeroa todella paljon tai että laitoit seksivonkausviestin.
Nainen
En käy katsomassa mikä kyseessä on viesti jota käytetään massapostitukseen, en myöskään käy katsomassa seksivonkausviestien tai kahden sanan viestien profiileja. En myöskään katso profiileja jos viessä selviää että lähettäjä on hakualueeni ulkopuolelta tai huomattavasti nuorempi/vanhempi kuin mitä etsin.
Jos viestin yhteydessä olevasta pikkukuvasta jo selvästi näkee että lähettäjä on huomattavan vastenmielisen näköinen (=lihava), niin en vaivaudu katsomaan hänen profiiliaan. Hänhän saattaisi vaikka kuvitella minun olevan edes jollain mikroskooppisen pienellä tasolla hänestä kiinnostunut...
Itse miehenä käyn ja olen oppinut myös käytöstavat ja vastaan aina avauksen tekijälle.
Vuosia deiteissä roikkuneena (välillä toki suhteessa ollessani sen luonnollisesti siellä ole) en tee enään ainoatakaan avausta vaikka olisi kuinka kiinnostava nainen tahansa ja syy on siinä että YHTEENKÄÄN avaukseen ei saa vastausta. Vierailun profiilissa korkeintaan ja katoamisen.
Selvennän senkin että en tee vonkaus viestejä vaan kirjoitan jokaiselle henkilökohtaisesti kertoen mikä profiilissa miellytti yms. Tai kirjoitin. Ja joskus tuli tekstiä reippaamminkin avaukseen laitettua.
Luuletteko todella että vuodesta toiseen jaksaa avauksia tehdä kun vastaamattomuus prosentti on 99% luokkaa? Ei jaksa!
Kaikenlisäksi avaukset olen tehnyt maakunnassani asuville sekä kriteereihin sopiville henkilöille.
Profiilini on todella kattava ja asiallinen.
Ainoa asia minkä huonon käytöksen lisäksi kuvittelen selittävän asiaa on se että kun kuva ei miellytä on sama mitä kirjoitat ja mitä ajattelet.
Ristiriitaista sekin ulkoinen asia koska esim baarissa saan naisilta flirttejä ja seuraa todella helposti ja on usein kehuttu komeaksikin niin jäljelle jää vain Ihmiset ei omaa alkeellisempiakaan käytöstapoja peruste.