Musiikkikoulu Demo

Hei! Onko kellään kokemuksia Musiikkikoulu Demosta, millaisia opettajia ja saako vastinetta rahoille? Kiitos!
113620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

En suosittele laisinkaan.

Äänestä
  • Mistä syystä et suosittele? Millä tunnilla kävit?

    1Äänestä

Olemme ajatelleet tytölle kanteletta, kun näyttää ja kuulostaa aika hauskalta tuo pop-kantele. Onko sinulla siitä kokemusta?

Äänestä
  • Meidän tytär on käynyt Demossa jo pari vuotta, soittanut kitaraa ja tykännyt kovasti. Me voimme kyllä suositella. Itse pääsee paljon vaikuttamaan siihen millaisia kappaleita tunneilla soitetaan. Opetus on rentoa, opettaja (ainakin meidän - en kaikista tiedä) oli ammattitaitoinen. Ja Demo-konsertit huippuja!

    Äänestä

Onko tämä samaa mestaa kuin Jamkids?

Äänestä

On samaa.

Äänestä

Täytyy sanoa, että ns. normaaliin musiikkioppilaitokseen verrattuna huippupaikka! Olen itse käynyt perinteisen tien enkä halunnut sitä lapselleni. Löysin Demon sattumalta kun näin mainoksen lähikaupassa. Meidän tyttö on tykännyt opettajasta ja ennen kaikkea nauttii soittamisesta eikä harjoittelemaankaan tarvitse pakottaa.

Äänestä
  • "...ennen kaikkea nauttii soittamisesta eikä harjoittelemaankaan tarvitse pakottaa"
    Tämä on tosi hieno juttu. Soittamaan oppii vain harjoittelemalla ja harjoittelemalla ja harjoittelemalla vielä vähän lisää ja jos lasta pitää pakottaa siihen niin homma ei vain toimi. Vastaavasti jos lapsella (tai kenellä tahansa) on aito innostus soittamiseen ja harjoitteluun niin harjoiteltavat asiatkin omaksuu paljon helpommin.

    Äänestä

Hei tyytyväinen vanhempi, mitä soitinta lapsesi soittaa?

Äänestä

Tytär soittaa kitaraa. Tosin, kun keväällä näki Demo-konsertissa tytön soittavan rumpuja, on alkanut harkita toista instrumenttia oheen...

Äänestä

Sama meininki on Kallion musiikkikoulussa. Hinnat vain vähän halvemmat,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiira S. kirjoitti:

Hei! Onko kellään kokemuksia Musiikkikoulu Demosta, millaisia opettajia ja saako vastinetta rahoille? Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu