Naisten I-Divisioonan erikoinen sarjaohjelma

5+13

Onko muut huomanneet erikoisuutta naisten I-Divisioonan ohjelmassa? Porvoolla on 7 ottelusta 5 kotona ja 2 vieraissa. Muilla joukkueilla on sitten joko 4-3 tai 3-4.

Asiaa hieman selviteltyäni sain seuratoimijoilta tietää, että tämäkin asia on kuulemma päätetty jossain yhteisessä palaverissa, jossa jollakin oli kuningasidea siitä, että edellisen vuoden voittajan tulee saada enemmän kotiotteluita.

Kun seurat laittavat kokouksiin ihan ketä tahansa, ja niissä ei olla hereillä, syntyy juuri tämän kaltaisia idioottimaisia päätöksiä. Naisten I Divisioonan ohjelma löytyy täältä:

9

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen Internetissä

      Taisit unohtaa linkin otteluohjelmaan, senkin typerys.

      • 12+4

        Ja sinäkään et sitten vittuilultasi kerennyt sitä linkittämään?


    • 617
    • aluminium

      Onneks Steelers pitkämatkalaisena kuitenkin sai 3 kotiottelua

    • nais_alistaja

      kuka jätti läppärin keittiöön???

    • Päätöntä

      Siis ketkä näitä päätöksiä oikein tekee, ihan päätöntä touhua. Miestenkin sarjoissa viiden joukkueen divarista pääsee 4/5 playoffeihin. Kakkosessa ja kolmosessa pääsee kummassakin vain 3/6 jatkoon. Siis oikeesti kuka näistä oikeasti päättää?

      • 13+16

        Liitto = seurat, seurat = liitto ja liittokokouksissa nämä älypäät ovat muutaman kerran vuodessa ryyppäämässä ja kännissä keksimässä viisaita. Voisin melkein sanoa että sitä saa mitä tilaa ja katsokaa ensi kerralla millaisia edustajia sinne pistätte menemään.


      • 'ü90y8
        13+16 kirjoitti:

        Liitto = seurat, seurat = liitto ja liittokokouksissa nämä älypäät ovat muutaman kerran vuodessa ryyppäämässä ja kännissä keksimässä viisaita. Voisin melkein sanoa että sitä saa mitä tilaa ja katsokaa ensi kerralla millaisia edustajia sinne pistätte menemään.

        Jokainen liiton virka seurojen eli hallituksen toimesta määräaikaisiksi ja hommat hakuun kauden loppuessa. Aika saada uutta verta ja virtaa tekemiseen. Nytkin on ollut monta kuukautta hiljaiseloa ja hiiret hyppii toimiston pölyisillä pöydillä kun somekin on ulkoistettu Gridironille.


      • minä vaan
        'ü90y8 kirjoitti:

        Jokainen liiton virka seurojen eli hallituksen toimesta määräaikaisiksi ja hommat hakuun kauden loppuessa. Aika saada uutta verta ja virtaa tekemiseen. Nytkin on ollut monta kuukautta hiljaiseloa ja hiiret hyppii toimiston pölyisillä pöydillä kun somekin on ulkoistettu Gridironille.

        ilman gridronia suomessa ei olisi jenkki futista !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      157
      3443
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      86
      2277
    3. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      14
      2269
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2267
    5. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      37
      2262
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      28
      2206
    7. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      23
      1973
    8. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      83
      1942
    9. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      156
      1793
    10. Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun

      Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill
      Apua aloittelijalle
      9
      1688
    Aihe