Tasapainovaihe

55 kilon keiju

Hei kaikki ihanaiset onnistujat, joihin minäkin nyt kuulun, painotavoite 55 kiloa on saavutettu. Miten tästä eteenpäin, että jojoilu lopultakin loppuisi.

Jossain on kirjoitettu tasapainovaiheesta. Millainen se on ja miten kauan kestää? Miten paljon voi kaloreita lisätä, kun laihdutettaessa se oli 1000 / päivä? Mitä muuta voisitte kertoa tasapainovaiheesta? Kiitos vastauksista.

2

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisää teoriaa

      Sinä olet itse paras asiantuntija omassa elämässäsi, joten laskureita käyttämään muun tietouden lisäksi. Arvioit päivittäisen energiantarpeesi noiden tietojen ja nykyisen painosi/pituutesi/ikäsi/sukupuolesi perusteella. Ota huojioon se, että perusenergiantarve saattaa joidenkin tietojen perusteella vaihdella jopa 30%, joten lisää syömisen määrää ensin hiukan varoen ja seuraa painoa pari viikkoa.

    • 19+6

      Lisää pikkuhiljaa ruuan määrää, kunnes saavutat tason, jolla paino vielä pysyy. Ja nimenomaan oikean ruuan määrää, ei herkkujen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oisko se tosi paha

      Jos haluaisinkin susta ennen kaikkea seksiä? Nainen
      Ikävä
      138
      4054
    2. Milloin nainen saan sinut?

      Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e
      Ikävä
      21
      2270
    3. Haluan että tiedät tämän

      Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk
      Ikävä
      97
      1879
    4. Trump syyttää sodasta Ukrainaa.

      Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/
      Maailman menoa
      382
      1495
    5. Mitä olen antanut sinulle?

      Mitä olet antanut minulle?
      Suhteet
      37
      1445
    6. Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta

      Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263
      Alavus
      22
      1333
    7. Pride saapuu Iisalmeen

      Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k
      Iisalmi
      157
      1246
    8. 249
      1229
    9. Trump syyttää Ukrainaa sodan aloittamisesta

      Hah hah, niin ne asiat menee
      NATO
      269
      1099
    10. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      76
      1091
    Aihe