Mikä on tehokkain keino pudottaa noin 5 kg kahdessa viikkossa? Olen 163 cm pitkä, ja painan noin 55 kilogrammaa, tuo viisi kiloa olisi saatava pois ja nopeasti.
5 kiloa pois nopeasti
1
98
Vastaukset
- Aikuisen puheenvuoro
Älä unta nää! Se on mahdotonta. Vaikka lopettaisit syömisen näiksi kahdeksi viikoksi kokonaan, et pudottaisi painoa kuin pari kiloa ja nekin lähinnä nesteen menetyksenä - nesteen, joka palaa heti kun alat syödä normaalisti. Olet katsellut liiaksi tv:n laihdutusohjelmia, jossa 150-kiloiset treenaavat täyspäiväisesti ja laihtuvat 3 kiloa viikossa. Läskin polttaminen riippuu iästä, sukupuolesta, painosta ja liikunnan määrästä. Liikkumaan ei pysty, jos kalorien saannin pudottaa liian alas. 55-kiloisena et yksinkertaisesti pysty polttamaan paljon kaloreita.
Olet ilmeisesti vielä lapsi eli teini. Vaikka olisit 12-vuotias, olet normaalipainoinen. 50-kiloisena olisit liki alipainoinen. Älä laihduta! Vaarannat sillä terveytesi ja pituuskasvusi voi loppua kesken! Lihot laihdutuskuurin jälkeen helposti, sillä raju laihdutus hävittää energiaa polttavaa lihaskudosta ja kehon koostumus muuttuu läskivoittoiseksi. Sen seurauksena aineenvahdunta hidastuu ja lihoo helposti. Jos haluat pysyä normaalipainoisena myös aikuisena, älä laihduta. Sen sijaan paranna pysyvästi ruokailutottumuksiasi; paljon kasviksia, joka aterialla proteiinia, rasvaa ja hiilihydraatteja, valkoinen leipä ja sokeriset herkut minimiin. Harrasta säännöllisesti liikuntaa. Liikunnalla kiinteydyt ja näytät hoikemmalta, vaikka painaisit enemmän. - Nuku 8-10h/vrk, sillä liian lyhyet yöunet lihottavat. Tämä on totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1384054
Milloin nainen saan sinut?
Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e212270Haluan että tiedät tämän
Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk971879Trump syyttää sodasta Ukrainaa.
Vieläkö persut jaksavat naureskella sille kun väitetään Putinin ja Trumpin olevan parhaita kavereita? https://yle.fi/a/3821495- 371445
Johanna Turja, Putinin agentti Alavudelta
Johanna Turja: Ukraina on osa Venäjää https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a4d2ab92-3cc7-41bc-9630-0b48f898e263221333Pride saapuu Iisalmeen
Miksi tällaista tapahtumaa pitää käsitellä kaupungin hallituksessa? Ihan sama kun pistäisi pystyyn umpikännimarssin ja k1571246- 2491229
- 2691099
- 761091