Kulmakarvat (APUA!)

Qwerty098

Olen nyppinyt liikaa. Toinen on pitkä, toinen lyhyt, kumpikaan ei pysy paikallaan... Kulmageelillä olen tähän asti pärjännyt, mutta täytyy koko ajan vilkuilla peilistä onko kulmat hyvin ja niitä peittelee hiusten alle. Tuubikin loppuu turhan nopeaan. Kulmakynääkin olen kokeillut, mutta mun sävyä ei vaan löydy eikä kynä muutenkaan ole mun juttu. Haluaisin vain kauniit, symmetriset ja luonnolliset kulmat, mitä teen?! En jaksa enää tätä rumbaa.
Nää on siis tummat ja tuuheat. Nyt yritän olla nyppimättä.

2

534

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mävaa^_^

      ei kannata yrittääkää tehä kulmakarvoista samannäkösii, katoin jonkun ammattilaisen videon youtubesta ja hän sano että kulmakarvoista ei saa samannäkösiä :)
      ja ite kun ekaa kertaa nypin kulmat niin ne oli erinäköset ja toinen meni vähä lyhyeks nii uhrauduin tekee toisesta samanlaisen, koska niitten ero oli hirvittävä.
      mulla on kans sama juttu että kulmakarvat ei pysy paikoillaan, mutta vinkkinä että voi suihkuttaa hiuslakkaa sormenpäähän ja sivellä sillä sormenpäällä kulmakarvat niin pysyypähän paikoillaan. mutta ÄLÄ MISSÄÄN NIMESSÄ suihkuta hiuslakkaa suoraan kulmiin, ei tee hyvää iholle. ja jos ne on sulla pitkät nii kannattaa kammata ne vastakarvaan ja hapsottavat karvat leikata päästä nii ne näyttää siistimmälle :)

    • Frida Kahlo

      Itse tein niin että kasvatin kulmakarvoja pari kuukautta ja kävin sitten ammattilaisella muotoilemassa ja värjäämässä ne. :) Hän myös vahasi kulmat eli saatiin ne pienet valkoiset karvatkin pois. Mahtava tulos! Ja maksoi vaan pari kymppii kaiken kaikkiaan, hintaan kuului myös ripsien värjäys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2462
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1642
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1076
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      83
      760
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      728
    Aihe