...useampaan kertaan vaikka hän on treffit tietylle päivälle ehdottanut...? Syyt ovat olleet lähinnä "ei jaksa", "ei ehdi"... mitään kunnon selitystä en ole saanut. Kahdet treffit peruttu ja kolmasilta kieltäydytty samasta syystä "ei jaksa". Hän tuntee minua kohtaan seksuaalista vetovoimaa, olen huoliteltu ja nätti yms., eli semmoisista asioista ei ole kiinni, mies pitää yhteyttä melkein joka päivä jne.
Varattu? Olenko varalla? Ei vaan kiinnosta? Mitä ihmettä tämä nyt on? Miehet hjälp!
Miksi mies peruu treffit viime hetkellä...?
9
2272
Vastaukset
- Palstan Miehet
Jänishousu.
- surffiina
Jänishousu? Miksi ihmeessä, tunnemme jo pidemmältä ajalta ja olemme nähneet yms., mitähän se nyt mahtais jänistää? Sosiaalisesti se toki voi olla vajaa, vaan epäilen sitäkin...
- määmy
Oot hälle ku sisko ja siks peruu treffit.
Neuvoja naisnäkökulmasta...
Mies ei ehkä ole tarpeeksi kiinnostunut, tai se ei vaan osaa päättää. Todella kurjaa tuollainen vekslaaminen.
Jos mies todella haluaa viettää aikaa naisen kanssasi, niin aivan varmasti se löytää edes pienen hetken tapaamiselle. Luultavasti se haluaa olla vaan kaveri.
Oman kokemukseni mukaan miehet on siitä hauskoja, että ne osaa venyttää ja joustaa aikatauluissa, mikäli siihen on halua ja tarvetta.
Sinun olisi parasta siirtyä eteenpäin ja olla avoin uusille tuttavuuksille.
Katso sitten myöhemmin, miltä itsestäsi tuntuu, jos mies vielä ottaa yhteyttä treffailumielessä.
"He's Just Not That Into You!"
https://www.youtube.com/watch?v=0gGXylVz6KI- surffiina
Samaa mieltä, jos mies haluaa naisen itselleen hän myös tekee sen eteen vaikka mitä! En edes muunlaista haluaisikaan...
surffiina kirjoitti:
Samaa mieltä, jos mies haluaa naisen itselleen hän myös tekee sen eteen vaikka mitä! En edes muunlaista haluaisikaan...
Oletko mies vai nainen? Mutta voisin kuvitella, että teillä taviksilla tuo toimisi myös toisin päin. Ja tosi..typyä ei potuta muu kuin se jos valuurakka perutaan;)
- Jotkut osaa paremmin
Miehellä on muut naiset mielessä. Mieti missä olisit voinut olla parempi.
- ja jotku on helppoja
Jaa a, mitähän se paremmin osaaminen tässä yhteydessä saattaisi tarkoittaa?Mietitäämpä ...................oisko niin et tarkoitit?
Ei mut ethän sä sitä,tarkoittanut. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!!!
Onko hiukan ...epäkurantti neuvo? ....hyh hyh
- harmitus
Taitaa olla näitä varattuja miehiä jolla on silti useampia deittejä ja useampia profiileja myös treffisivustoilla. Vaihda seuraa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1961502
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140944Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58921- 85902
- 53816
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t260711Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10710Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338671Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74636