Kumit puhki

Maantiepyöräälä kilometri soratietä ennen asvaltille pääsyä.Ei tahdo renkaat kestää.Mikä rengas olisi hyvä...
6118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pistosuojattu rengas ja on myös tärkeetä että kuvion pohjakin on leveä jotta kivet ei jää uriin kiinni.

Äänestä

hyvä rengas olisi sellainen joka ei menisi soratiellä rikki.

Äänestä

Michelin Endurace Pro4 kestää ja on vielä kevytkin. Vanhempi painos Michelin Kryolin Carbon ajaa saman asian.

Äänestä

Hyvälaatuibeb rengas (korkea tpi) ja oikeat paineet auttaa.

Äänestä
  • Niinpä.

    Renkaitahan on siis halpoja ja hyviä. Ne on yleensä vielä eri kaupoissa.

    Jos pyörän renkaat eivät kestä puolta kilometriä asvaltin ulkopuolella, on tullut ehkä hankituksi niitä halpoja. Ei mulla ole koskaan ollut tuollaista ongelmaa.

    Äänestä

"Hyvälaatuibeb " Jälleen kerran oikeaa asiantuntemusta. "Hyvälaatuibeb"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumipuhkitaas kirjoitti:

Maantiepyöräälä kilometri soratietä ennen asvaltille pääsyä.Ei tahdo renkaat kestää.Mikä rengas olisi hyvä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu