Olisi kannattanut valita se harmaa tavis.Tässä pari kysymykseen liittyvää linkkiä.
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2014040118173659_lz.shtml
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/200901148913418_lz.shtml
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2014040118173659_lz.shtml
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/200901148913418_lz.shtml
Vastaukset 2
Vanhimmat
Valitsin harmaan taviksen, mikä olen itsekkin. No petetyksi tulin kun tämä tavis mies rakastui kauniimpaan ja nuorempaan naiseen, joka osoittautui luvalla sanoen sekopääksi.. Mutta miehen mielestä nainen oli kauniimpi ja hauskempi kuin minä. Sanoi sen minulle ihan suoraan.. Nyt mies suunnittelee minun kanssani häitä ja lapsia. Itse taas suunnittelen ihan muuta, johon ei kuulu miehiä :)
Se ulkokuoreen rakastuminen ei oikein kanna pitkälle, vaikka joka keskustelupalstalla aina toitotetaan, että pitää olla kaunis ja hoikka ja malli.
Näillä ulkoisilla kuorilla ei ole merkitystä, kyllä se ihminen sen kuoren sisällä ja sen sisustan täytyy olla se sielunkumppani.
Toki jokainen itsestään välittävä toki huolehtii, terveydestään, siisteydestään ja on siistitty puettu.
Jo se että on silitetyt vaatteet päällä kertoo itsensä välittämisestä.