Ripsipidennyksistä SILMÄTULEHDUS

Kattokaa vähän missä paikoissa ja olosuhteissa laitatatte RIPSIPIDENNYKSIÄ ROVANIEMELLÄ.

Raju silmätulehdus iski, ja tekijällä ei mitään vastuuvakuutuksia.

Ilmoitus tehty TUKESIIN sekä Aluehallintovirastolle !
25535
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Ei kande ripsiä pidentää, turhamaista.

Äänestä

Aivan oikein, että sait mitä pyysit ...siis silmätulehduksen. Siis kun menee joka tohotuksen ja muotioikun perässä, on aivan jees juttu, että kostautuu. Eikö sinullakaan raukalla ollut muuta rahanreikää kuin tekoripset?

Ihmetyttää sekin, että ei niin rahatonta, syrjäytynyttä, köyhää opiskelijaa, työtönta tai muuten pienituloista köyhää, etteikö olis tatuointeja. Niihin kyllä raha löytyy vaikka pienet ansiot, pätkätyö tai täysin vailla tuloja ...tatska ja useita pitää olla, kun se on MUOTIA! Sairas on maailma, ei voi muuta sanoa. Miksi just köyhien pitää olla tuossa virrassa mukana?????

Minulla on säännölliset hyvät tulot, ollut jo kymmeniä vuosia. Säästöjä, osakkeita ja kaikki maksettu, kuten asunto, auto, vene, huvila jne. Eikä tulis mieleenikään ottaa ripsipidennyksiä tai tatuointeja. Matkustelen kyllä ja käyn laadukkaissa ruokailupaikoissa sekä kulttuuriin satsaan. no, jokainen tyylillään.

Äänestä

DoHair Ripsipidennys ainakin tuotti mahtavan silmätulehduksen pitkäksi aikaa.

En mene toista kertaa.

Äänestä
  • Etkä muuten ollut ainut joka saanut tulehduksen silmään Do Hair Rovaniemi

    Äänestä

Mulla tuli molon pidennyksestä pussitulehdus, isot pussit silmien alle.

Äänestä

Se on muuten maailman lyhkäsin mies jolla on pussit simien alla, onhan net ylheesä alempana.

Äänestä

laittakaappa google hakua.Ripsien pidennys vie ennen pitkää omatkin ripset.
Siinä oot sitten ripsettömämä.Ei todellakaan kannata.

Äänestä

!!!! Mikään tuollainen ei ole kenenkään vastuulla , kukaan ei sua ole pakottanut menenään sinne , son sama asia kuin botoksia laitetaan !!! omaa tyhmyyttä blondiiii ,blondiiii , oot todellakin todellakin tosi tyhmä , tyhmää tyhmempi ja päässä rattaat lyövät tyhjää !!!!!

Äänestä

Ripsipidennykset ovat virallisesti hyväksytty ja niitä saa tehdä alan ammattilainen.

Ymmärtääkseni viestin aloittaja halusi varoittaa siitä että joillakin tekijöillä ei ole tilat yms tarvittavalla tasolla. Epähygienia ja välineet likaisia yms, ei käytetä tarvittavia suojia yms.

Tekijä on vastuussa, mikäli aiheuttaa vahinkoa Asiakkaalle.

Hae reilusti korvauksia tekijältä, joka aiheutti sinulle nämä oireet.

Ripsien tekijä

Äänestä

Mää sheivasin kaikki ripsetkii ku karvatkii läks samalla,ihanaa.

Äänestä
  • No se nyt näyttää römsäki isolta ko ei ole karvoja maisemoimassa no tiellähän ne vain onkin.

    Äänestä

DoHair vai mikä se nyt on, siellä on uskomattomat olosuhteet.

Ja tosiaan työntekijä ei käytä suojaa, kasvoilla eikä käsissä, kynsien alta tulee kaikki suoraan silmillesi.

Paetkaa kun vielä kykenette !

Äänestä
  • Ei voi suositella sitä paikkaa.

    Äänestä

En menisi itsekään. Kokemattomat tekijät ja olosuhteet todellakin olivat heikot.

Äänestä

Näitä saa kuulla aika paljon. Amatööritouhuja !

Äänestä

Mä laitatin kaikkiin huuliin potoxia nyt on hiukka vaikee kävellä ku on aika tiukal toi pimppa.

Äänestä

Lopun edellä, etsikää AMMATTILAINEN tekemään

Äänestä
  • Entä se Beeniksen pidennys kuka osaa neuvoa missä kantsii jatkoa hakee ku tolla yhdelläkin oli tullut pussitulehdus.

    Äänestä

Miten nää mielenterveysongelmaiset saadaan pois näiltä palstoilta kommentoimasta? Hienoa tämä avohoitojärjestelmä.

Mutta aloittajalle: hyvä kun olet vienyt asian eteenpäin.

Äänestä
  • Mitä mielenterveys ongemaa on jos haluaa ihan teitä naisia varten hiukan jatkoa Beenikseen onhan se nyt paljon tärkeämpi ku joku ripsien pidennys mitä siitä on kelleen iloa vaikka olisivat tuuman mittaiset ripset mutta jos beenis olisi vaikka 13cm, niin sehän tuottaisi ehkä pettymyksen sängyssä taas jos on kuten minulla 24cm, niin eivät ole siitä valittaneet mutta ajattelin että jos saisi vaikka 3cm. lisää että miltä se sitten näyttäisi.

    Äänestä

Olet sairas perverssi. Mene hoitoon.

Äänestä
  • Tais pikkasen kastuu pöksyt et kestä lukea tällaisia asioita lainkaan, kyllä minä voisin helpottaa kiimaasi kunhan tavattais jossain.

    Äänestä

Ainakin yksi siellä kosmetologina toimiva on mustalainen. Ei kai niihin voi luottaa missään tilanteessa. Hänkin kärkkäästi kyllä muita haukkuu ja arvostelee muissa keskustelufooruimeissa, mutta itse tekee työnsä näin ala-arvoisesti. Enkä usko siihenkään, että mikään kauneudenhoitoalan yritys voi myydä palveluja puhtain jauhoin puoleen hintaan loputtomasti. Samanlaista meininkiä taitaa olla kuin joissakin pizzaravintoloissa.

Äänestä

Voi myös olla, että siitä liimasta tai muista pidennysten materiaaleista saa allergisen reaktion, mikä ei mielestäni ole kosmetologin vika.. mutta tosiaan voi ottaa oman järjen käteensä ja katsoa, kuka on saanut asiaan pätevyyden

Äänestä

Viestin aloittaja kertoi käyneen lääkärissä, ja tulos oli siis silmätulehdus ei allerginen reaktio. Paikasta on nyt tehty useita ilmoituksia Viranomaisille.

Allergia ja silmätulehdus ovat kaksi eri asiaa.

Olosuhteet mikäli ovat vaatimattomat, useimmiten myös hygieniasta on silloin myös tingitty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Silmätulehdus kirjoitti:

Kattokaa vähän missä paikoissa ja olosuhteissa laitatatte RIPSIPIDENNYKSIÄ ROVANIEMELLÄ.

Raju silmätulehdus iski, ja tekijällä ei mitään vastuuvakuutuksia.

Ilmoitus tehty TUKESIIN sekä Aluehallintovirastolle !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu