Mp3 ei soita kaikkia biisejä...

apuva3

Elikkäs ois sellanen ongelma kuin että mun Mp3 ei soita kaikkia sinne tallennettuja biisejä. Kaikki biisit on ihan Mp3 muodossa. Mp3:seen näyttäisi vielä mahtuvan biisejä joten ei ole täynnä.

Jostain syystä se näyttää hukkaavan biisejä (eli ei löydä niitä vaikka on tallennettuna sinne) jos sinne lataa uusia biisejä. Kävin kattomassa koneella niin ne biisit on siellä Mp3:ssa mutta jostain syystä kun MP3:n laittaa päälle ja yrittää ehtiä jotain tiettyjä biisejä niin ei muka löydä sieltä, vaikka ne tosiaan on siellä.

MP3 on Muvo Creative v100 1GB

3

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdgas

      Kokeile soittaa niitä "viallisia" mp3:sia ihan tietokoneella (esim. media playerillä) että onnistuuko silläkään? Jos ei niin ne tiedostot on viallisia (korruptoituneita) tai joku kätevä kaveri on tehnyt mp3:sia muuttamalla vain tiedostotarkennetta :). Jos biisit toimii tietokoneella niin tyhjennä ja formatoi se soitin ja kopioi ne biisiit sitten takaisin soittimelle.

      • apuva3

        Juu..sitten ihmetyttää sekin vaan että aina ku lisää uusia biisejä sinne niin jotkut entiset tallennetut "toimivat" biisit hukkuu piiloon sinne jonnekkin alle eikä ne enää bongahda esiin vaikka kuinka monta kertaa räplää sitä seuraava painiketta mp3:ssa. En tiiä mitä sekoilee...Mutta koitan nyt tyhjentää koko laitteen ja sitten ladata uudelleen ne biisit mp3:lle.


    • kompee älme

      Tuo soitin tekee kansioita, joita joutuu etsiä.

      Eli biisit ovat siellä, mutta jossain alikansioissa.

      Tyttärelläni kävi samoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2543
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1725
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1592
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1460
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1242
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe